2030 Yılında Tüm Modelleri Elektrikli Olacak

2030 Yılında Tüm Modelleri Elektrikli Olacak

Volvo Cars tarafından yapılan açıklamaya göre, 2030 yılında üretilecek tüm Volvo modelleri elektrikli olacak.

Volvo ne zaman elektrikli araç üretimine geçecek? İsveçli marka olan ancak sahibinin Çinli olduğu Volvo Cars tarafından yapılan açıklama ile birlikte, Volvo’nun fosil yakıtla çalışan araç üretimini on yılda kademeli olarak azaltıp, on yıl sonunda ise tamamen bitireceklerini açıklamışlardır. 2030 yılında ise tüm Volvo modelleri, elektrikli olarak hizmete sunulacak.

Volvo’nun CEO’su tarafından yapılan açıklamada, birçok müşterinin, elektrikli olan araçlar taleplerinin arttığını, belli bir süre sonunda ise elektrikli araç kullanıcısının kalmayacağını belitti. Buna ek olarak elektrikli araçların, müşteriler için daha ilgi çekici olduğunu da belirtmiştir.

Volvo’nun ileriki yıllarda satış planı nasıl olacak? İsveçli marka, 2025 yılında kadar küresel satışlarının yüzde ellisinin elektrikli araçlar, diğer yüzde ellisinin ise hibrit araçlar olarak satışa sunulacağını açıkladı. Ayrıca Volvo tarafından yapılan açıklamada, ileriki yıllarda tamamen çevrimiçi olarak satışa sunulacak tamamen elektrikli olacak araçların üretimine başlanacağını da belirmiştir. Tamamen çevrimiçi olacak şekilde satışa sunulacak, Volvo’nun tamamen elektrikli olan aracı ise C40 Recharge, satışa sunulacaktır.

Volvo’nun CEO’su ayrıca yeni çıkacak elektrikli araçlarda, kablosuz yazılım ve güncelleme özelliklerinin olacağını da belirmiştir. Otomobil markaları, Avrupa pazarında ve Çin pazarında CO2 emisyonu hedefleri ile karşı karşıya kaldıklarından ötürü sıfır emisyonlu modeller üretmek amacı ile birbirleri ile yarış halindeler. 

Elektrikli Araçlar Yakında Artıyor
Ford Moto tarafından yapılan açıklamaya göre, Ford’un 2030 yılına kadar Avrupa’daki tüm modelleri elektrikli olacaktır. Jaguar tarafından yapılan açıklamada ise piyasaya sürülecek araçlarının tamamının 2030 yılında kadar elektrikli olması beklenmektedir. Jaguar’a ek olarak Land Rover ise araç üretiminin yüzde 60’ının 2030 yılına kadar elektrikli araç olmasını beklemektedir. Tüm bu markalara ek olarak Bentley de 2030 yılında kadar ürettiği araçların tamamının elektrikli olmasını hedeflemektedir.

Tüm bu atılımların yanı sıra Volvo, çevrimiçi satışa büyük yatırımlar ayırmaktadır. İleriki yıllarda Volvo’dan araç satın almak istiyorum diyenler, online yöntem ile araç sahibi olabilecekler.

HABERE YORUM KAT

Otomobil