AFAD Fay Hattını Ev Adresinden Nasıl Sorgulanır?

AFAD Fay Hattını Ev Adresinden Nasıl Sorgulanır?

İzmir'de meydana gelen şiddetli depremin ardından birçok kişi ev adreslerinden fay hattını sorgulama nasıl yapılıyor konusu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyor.

İzmir'de meydana gelen bu deprem birçok kişiyi olumsuz bir şekilde etkiledi ve kişiler her an deprem olacak korkusu yaşayarak panik halinde yaşamına devam etmek zorunda kaldı. Peki, fay hattı ev adresinden nasıl sorgulanır? Evin altından fay hattı geçiyor mu? Fay hatları Türkiye'de nerede bulunuyor? İşte bu konular hakkında detaylar

AFAD Fay Hattı Sorgulama
 Son zamanlarda meydana gelen şiddetli depremler ve onun sonrasında olan artçı depremler birçok kişinin tedirgin olmasına sebep oldu. Bu sebeple kişiler AFAD fay hattı sorgulama ile ilgili bilgiler araştırmaya başladı. Fay hattını sorgulamak için AFAD fay hattı haritasına giriş yaparak sorgulamak istediğiniz bilgileri girdiğinizde sizlere gerekli olan bilgileri kısa süre içerisinde verecektir.Bunun için https://tdth.afad .gov.tr adresine giriş yapıp adresinizi düzgün bir şekilde girdikten sonra kısa süre içerisinde sorgulama yapabilir ve istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Evin Altından Fay Hattı Geçiyor mu?
Fay hatlarında meydana gelen yükselmeler sonucunda son zamanlarda sürekli depremler meydana gelmeye başladı. Son olarak geçtiğimiz günlerde Malatya'da 4,7 şiddetinde deprem meydana geldi. Evin altından fay hattı geçiyor mu diye öğrenmek isteyenler hayatta haritasına giriş yaparak ev konumunu yazdıklarında evin altından fay hattı geçtiğine veya geçmediğine dair bilgiler öğrenmektedir. 

Türkiye'deki Fay Hatları
Yerkürede meydana gelen hareketler sonucunda deprem meydana gelir. Fay hatlarının üzerinde bulunan iller bu durumdan etkilenir. Türkiye'de 3 büyük fay hattı mevcuttur. Bunlar; Doğu Anadolu fay hattı, Batı Anadolu Fay Hattı ve Kuzey Anadolu Fay Hattıdır. Diğer fay hatları daha ufak çaplıdır ve o bölgelerde büyük depremler meydana gelmez. En tehlikeli olarak bilinen ülkemizde Şu an için Kuzey Anadolu Fay Hattıdır.
 

HABERE YORUM KAT