ALES sınavı ne zaman, 6 Aralık ALES sınavı ertelendi mi?

ALES sınavı ne zaman, 6 Aralık ALES sınavı ertelendi mi?

Covid-19 vakalarının aşırı artmasından sonra, Başkan Erdoğan bugün itibariyle başlayacak yeni yasakları halka duyurdu. Bu pazar yapılacak olan ALES sınavı ne olacak, ertelenecek mi?

Dünya'da ve ülkemizde de katlanarak artan koronavirüs vakaları sonrası toplanan Kabine sonrası yasakları halka duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan maske, mesafe ve hijyen vurgusu yaptı. Haftasonu sokağa çıkma yasağını da içeren yasaklarla beraber vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birisi de ALES sınavı ertelendi mi? sorusu oldu.

Peki ALES sınavı nasıl ve ne zaman yapılacak, 6 Aralık pazar günü yapılacak olan ALES sınavı ertelendi mi ? Sınav, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) koduyla sınav takviminde yerini almıştı. Binlerce aday "ALES sınavı iptal mi edildi?" sorusunun cevabını arıyor.

ÖSYM henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmazken ALES sınavına girecek öğrenciler ve gözetmenlerin bu hafta sonu yasaklardan muaf olup olmayacağı ise hafta içinde yapılacak olan duyuru ile ortaya çıkacak.

HABERE YORUM KAT