Askerlik Tecil Ettirme Şartları Neledir?

Askerlik Tecil Ettirme Şartları Neledir?

Askerlik tecil ettirme yaş sınırı nedir? Yeni yasa ile askerlik tecil yaşında bir değişiklik oldu mu? Askerlik nasıl ertelenir?

Farklı nedenler ile askerlik ertelenebilir. Askerlik tecil ettirme 2020 belirlenen kriterlere uygunluk sağlandığında mümkün oluyor. Vatani görevini henüz yerine getirmemiş olan çok sayıda kişi, 2020 tecil yaşının kaç olduğunu merak ediyor. Çıkarılan son yasa ile durum ne oldu? Askerlik tecil yaşı nedir? Lise ve dengi okullarda öğrenciler için 29 olan tecil yaş sınırı 22’ye düşürüldü. Peki, şimdi ne olacak?

Askerlik Tecil İşlemi Nasıl Yapılır?

Tecil işleminizi nasıl yapacaksınız? Askerlik görevinin farklı pek çok neden ile ertelenmesini isteyebilecek olan kişiler bu işlemi nasıl tamamlayacak? Askerlik tecil işlemleri bir süre askerlik vazifelerinin ertelenmesini sağlamaktadır. Tecil işleminin ise e-devlet üzerinden gerçekleşmesi son derece hızlı ve kolay olacaktır. Milli Savunma Bakanlığı Asal Yoklama Başvurusu sayfasından işlemin gerçekleşmesi sağlanabilir. Diğer yandan ise şubeye giderek de tecil işlemlerinin gerçekleşmesi mümkün. Ancak askerlik şubesinden tecil yaptırmak için gereken evrakları toplamak gerekiyor. Askerlik tecil işlemi nasıl yapılır sorusunun yanıtına göre bilgi alarak, bu alanda en hızlı şekilde tecil işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanabilir. Siz de bunu göz önünde bulundurup, anında tecil işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Askerlik Tecil İşlemleri İçin Gerekli Belgeler

Tecil işlemlerinin gerçekleşmesi için istenen belgeleri temin etmek gerekiyor. Bu belgelerin temin edilmesi ile sorunsuz bir şekilde işlemler yapılacaktır. Şubeden erteleme yapmanız için istenen belgeler aşağıda verilmiştir. Bu belgeleri temin ederek siz de tecil işleminin gerçekleşmesini hemen sağlayabilirsiniz.

  • T.C Kimlik Belgesi ve 4 adet kimlik belgesinin fotokopisi
  • Mezuniyet diploması ve 4 adet fotokopisi
  • Ehliyetiniz varsa ehliyet ve 2 adet fotokopisi
  • 6 adet biyometrik fotoğraf

Gibi istenen belgelerin temin edilmesi gerekiyor. Bu belgelerin temin edilmesinden sonra erteleme işleminin gerçekleşmesi için bildirim sağlanacaktır. Size yapılacak olan işlem hakkında bilgi verilecek, şubede net şekilde işleminizin sonucu hakkında da bilgi verilecektir. Askerlik tecil işlemleri için gerekli belgeler temin edildikten sonra işlem yapabilirsiniz.  

HABERE YORUM KAT