Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir? Hindistan Cevizi Yağı Yaraları İyileştiriyor

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir? Hindistan Cevizi Yağı Yaraları İyileştiriyor

Genelde yeni alınan ayakkabılar ayağa vurur ve ayağın yara içinde kalmasına sebep olur. Bunu önlemek için birtakım yöntemler bulunmaktadır. Peki, yöntemler nelerdir? İşte detaylar.

Ayakkabı ayağa vurduğu zaman genelde parmak bölgesine ve topuk baskı yapar ve o ayakkabı kullanıldığında ayaklarda yaralar oluşuyor. Peki, ayakkabı ayağa neden vurur? Topuk kısmı ayakkabıya göre yüksek olması ayakkabının ayağa vurmasına sebep olur. Ya da ayakkabının ayağınızdan küçük olması ayakkabının ayağa vurmasını sağlar.

Ayakkabı Vurmasına İyi Gelen Yöntemler

Ayakkabı ayağa vurduğu zaman kişinin acı çekmesine sebep olur ve bu durumda kişi yürümekte zorluk çeker. Ayakkabı vurmasına iyi gelen birçok yöntem vardır ve bu tür yöntemler sayesinde meydana gelen yaralar kısa süre içerisinde iyileşir. İşte Ayakkabı vurmasına iyi gelen yöntemler aşağıdaki gibidir

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı ayakta meydana gelen yaraları iyileştiriyor. Düzenli bir şekilde ayakkabının ayağa vuran kısmına Hindistan cevizi yağı sürüldüğünde hücre yenileyici özelliği sayesinde yaralar kısa süre içerisinde iyileşecektir.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin Ayakkabı vurmasına çok iyi geldiği senelerdir bilinmektedir. Yara olan ve su toplayan bölgeyi elma sirkesi ile günlük olarak düzenli bir şekilde silmek yaraların kısa süre içerisinde iyileşmesine sebep olacaktır. 

Siyah Çay Poşetleri

Ilık bir şekilde siyah çay poşetlerini ayakkabının durduğu yere düzenli bir şekilde uygularsanız şiş olan bölge kısa süre içerisinde yok olacaktır. Siyah çay yerine yeşil çay poşetlerini de tercih edebilirsiniz

Yumurta

Yumurta ayakkabı vurmasına çok iyi gelmektedir. Yumurtayı karıştırdıktan sonra ayakkabı vuran bölgeye sürmeli ve yarım saat kadar bekletmelisiniz.  Düzenli bir şekilde uygularsanız Kısa bir süre içerisinde sonuç alırsın

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağının anti bakteriyel özelliği bulunur ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu sebeple de yara olan bölgeye günde 1 defa sürüldüğünde kısa süre içerisinde yaraların iyileşmesini sağlar.

Aloe Vera

Aloe vera bitkisinin içerisinde bulunan jel ayakkabının vurduğu bölgeye uygulandığında kızarıklığa ve şişliğe çok iyi gelmektedir. Ayakta bulunan yaraların kısa zaman içerisinde iyileşmesini sağlar ve o bölgenin nemlenmesine yardımcı olur.

HABERE YORUM KAT