Ayrılıktan Sonra Yeni Bir Sayfa Açmanın Yolları

Ayrılıktan Sonra Yeni Bir Sayfa Açmanın Yolları

Bir ilişkiden ayrıldıktan sonra yeni bir sayfa açmak, hayata devam edebilmek adına çok önemlidir.

Hayatta ilişkiler var olduğu sürece ayrılıklar ve ayrılık acıları da olacaktır. Ayrılığı kabullenmek çoğu zaman zor olsa da hayata devam edebilmek için çok önemli bir adımdır. Paylaşacağımız maddeleri göz önünde bulundurarak, ayrılığa daha hızlı adapte olabilir, ayrılık acınızı daha kısa sürede atlatabilirsiniz.

Acı Çekmeyi İnkar Etmeyin
İlişki bittikten sonra acı çekmeniz çok doğal bir şeydir. Acınızı kabullenerek hafifletebilirsiniz. Hiçbir şey olmamış gibi hayatınıza devam edeceğinize, acı çektiğinizi kabullenin. Acı çektiğinizi kabullendikten sonra, kendinize bu acıyı çekmek için süre verin. Umursamaz tavırlar ile hayatınıza devam etmek daha büyük problemler ortaya çıkaracaktır. Açı çektikten sonra yeniden doğacağınızı düşünün ve önünüze yeni bir sayfanın açılacağını unutmayın.

Güvendiğiniz Arkadaşlarınıza Ulaşın
Acı çekmeyi kabullendikten sonra her şey daha hızlı ilerleyecektir. Biten ilişkinizi zaman kaybı olarak değil de bir tecrübe olarak görün. Hayatın sürekli tozpembe olmadığını öğrendikten sonra, hayatın diğer yüzü ile mücadele etmeye başlayın. Mücadele vereceğiniz bu dönemi, sizi anlayan insanlar ile birlikte geçirmeniz çok önemlidir. Sizi hiçbir koşulda yalnız bırakmayacak arkadaşlarınızı arayın ve onlarla birlikte zaman geçirmek istediğiniz söyleyin. Hayatın sadece bir kişiden ibaret olmadığını, hayatta size değer veren insanların da varlığını görmek size iyi gelecektir.

Kendinizi Yeniden Keşfedin
Sürekli olarak birine bağlı yaşamak, sizi biraz kendinizden uzaklaştırmış olabilir. Uzun zamandır ertelediğiniz planları hayata geçirebilirsiniz. Daha önce girmediğiniz sokaklara girin, bir evcil hayvan edinin veya canınız ne istiyorsa onu yapın. Bu zamana kadar partneriniz yüzünden mahrum kaldığınız her şeyi yapmak için en doğru zaman. Ayrılık acısı çekiyorum diyorsanız, ertelediğiniz planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Kendinize İyi Bakın
Sevgilinizle veya eşinizle ayrıldıktan sonra kendinize ayırdığınız zaman az olabilir. Ancak tam da bu zamanlarda kendinize ayırdığınız zaman artmalıdır. Kendinize iyi gelecek her şeyi yapabilirsiniz. Tatile gidebilirsiniz, yeni bir eve taşınabilirsiniz. Kısacası ayrılık acımı dindirmek istiyorum diyorsanız, sizi heyecanlandıracak şeyleri yapın.

HABERE YORUM KAT