Bilgisayar Hızlandırma ve FPS Arttırma Yöntemleri Nelerdir

Bilgisayar Hızlandırma ve FPS Arttırma Yöntemleri Nelerdir

Bilgisayarınızı hızlandırmak ve donmaları önlemek için birkaç yöntemle, yardıma ihtiyacınız olmadan bilgisayarınızı rahatlıkla hızlandırmanız mümkündür.

Bilgisayarlar, satın aldıktan bir süre sonra yavaşlamaya başlarlar. Yavaşlayan bilgisayarları hızlandırmanız mümkündür. Yavaşlayan bilgisayarlarınızı birkaç yöntemle hızlandırmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken güç ayarlarını kontrol etmektir. Güç ayarları bazen düşük performans modunda kalabilmektedir. Bundan dolayı güç ayarlarına girip yüksek performans modunu aktifleştirmelisiniz.

Bilgisayarınızı hızlandırmak ve eskisi gibi kullanabilmek için uygulayacağınız yöntemler bununla sınırlı değil. Yapmanız gereken bir diğer yöntem masaüstünüzü temizlemektir. Eğer masaüstünüzde çok fazla dosya bulunuyorsa, bu dosyaları bir klasör içinde toplamanızda yarar olacaktır. Masaüstünüzü sadeleştirmeli ve gereksiz dosyaları silmelisiniz. Böylece bilgisayarınızı her açtığınızda gereksiz yüklemeler yaşanmayacağından dolayı daha hızlı olarak bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Oldukça pratik olan ve herkesin yapması gereken yöntemlerden birisi olan masa üstünü temizleme yöntemini alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bilgisayarınızı hızlandırmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de başlangıç uygulamalarını devre dışı bırakmaktır. Siz bilgisayarınızı açtıktan sonra bazı uygulamalar kendilerini otomatik olarak çalıştırmaya başlar. Bu uygulamalar, bilgisayarın belleğinden kullanmaya başlarlar. Otomatik çalışma sonrasında da bazı bilgisayarlarda yavaşlama hatta donma olabilir. Bu yavaşlamanın önüne geçmek için yapılması gereken bilgisayardan görev yöneticisini açmaktır. Görev yöneticisi açıldıktan sonra başlangıç bölümünü tıklayıp otomatik başlayan uygulamaları devre dışı yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmanız durumunda seçtiğiniz uygulamalar otomatik olarak başlamayacaktır. Bu sayede bilgisayarınız eskiye göre çok daha hızlı çalışacaktır.

SSD İle Yüksek Hızlara Çıkın

Bilgisayar hızını yükseltmenin bir diğer yöntem de Nvidia ekran kartı kullanıcılarına hitap etmektedir. Bu yöntem ile FPS ve akıcılık tarafında başarı elde etmeniz mümkündür. Nvidia denetim masası üzerinden yüksek performans ayarları ile bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz. Gözle görülür bir şekilde bilgisayarınızın performansında artış olacaktır.

Video sürücüsü güncellemesi ile de bilgisayarınızın performansını arttırmanız mümkündür. hem oyun oynarken hem de genel anlamda bilgisayarınız oldukça hızlanacaktır. Bilgisayarınızın depolama alanını arttırarak ta bilgisayarınızı daha hızlı kullanabilirsiniz. Oldukça kolay olan bu yöntem daha hızlı bilgisayar deneyimi için kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT