"Bir kaçış planı var saat 22.00'de açıklayacağım"

"Bir kaçış planı var saat 22.00'de açıklayacağım"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı partisinin haftalık genel kurulunda açıklamalarda bulundu. CHP lideri bir kaçış planının olduğunu ve bunu da bugün saat 22.00'de açıklayacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin olağan genel kurulunda açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı yaptığı açıklamada bir kaçış planının olduğunu ve bunu da bugün saat 22.00'de kamuoyu ile paylaşacağını söyledi. 

CHP liderinin açıklamalarından satır başları;

* Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği kurumlarla yurtdışına devasa paralar aktarıyor. Bu yurtdışındaki vakıfların başında da Erdoğan'ın aile bireyleri var. O yabancı ülkelerde oturma ve çalışma izni çıkarmak istiyorlar.

* En iyisi bu akşam saat 22:00'de skandalı açıklayayım. Erdoğan, sen de beni dinle!! Ey devletin şerefli bürokratları sizi de 22.00'de bekliyorum. Milletimi bekliyorum. Bir kaçış planının anatomisini açıklayacağım. Tüm belgeler elimizde...

" KRİZ, EKONOMİK VE SOSYAL BUHRANA DÖNÜŞTÜ"

*  Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir ekonomik krizle karşılaşmadık. Ama bu krizler atlatıldı, sürekli bir hal almadı. 2018'den bu yana başlangıçta var olan kriz ekonomik ve sosyal bir buhrana dönüştü.

* Derin bir ekonomik bunalım içinde, dar gelir gruplarından alıp üst gelir gruplarına aktaran bir ekonomi ilk kez görüyorum. Dar gelirliler, bir avuç kesime çalışıyor.

" RESM RAKAMLAR BUNUN TEFECİLİK OLDUĞUNU GÖSTERDİ"

* Hala acaba AKP'ye MHP'ye oy vereyim mi vermeyeyim mi diye düşünen vatandaşlara rakamları veriyorum: Nisanda borç 1 trilyon 483 milyar TL, borca karşı faiz 1 trilyon 743 milyar TL Anapara faizi geçti! Devletin resmi rakamları bunun tefecilik olduğunu gösterdi!

"84 MİLYON BİR AVUÇ KİŞİYE ÇALIŞIYOR"

* Türkiye'yi bir avuç tefeciye teslim ettiler. Bunlar servetlerini yurt dışına götürüyorlar. Bu tablo insanları üretimden koparıyor. Çiftçi perişan vaziyette. Alt gelir gruplarından topladıkları üst gruplara aktarıyorlar. 84 milyon bir avuç kişiye çalışıyor. İnsanlar perişan. Bu tablo Cumhuriyet tarihinde ilk kez yaşadığımız bir tablodur...

TARIM AÇIKLAMASI

* Çiftçi neden kazanamıyor? Neden üretemiyor. Raporlarında riskler yer alıyor: Tarım arazi kullanımına yönelik tarım dışı kullanımı talepleri tehdit! Tarım ürünlerinde dışa bağımlılık risk!! Etten mercimeğe kadar her şeyi dışardan ithal ediyoruz!!

GAZETECİ ALİ EKBER ERTÜRK'Ü ANDI

* Gazetecilik kolay bir iş değildir. Gazeteciliğin mesaisi olmaz. Kalemini satmayan, ideallerini koruyan bir gazeteci bütün toplumun saygınlığını kazanır. Dün yitirdiğimiz Ali Ekber Ertürk de böyle bir gazeteciydi. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum.

"TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR"

* Devlette liyakat sistemini bitirirseniz, devleti içten içe çürütürsünüz. Geldiğimiz nokta budur. Devlette bir çürüme görüyoruz. Bir ülke bilgiyle, birikimle yönetilir. Ama geldiğimiz noktada Türkiye'nin iyi yönetilmediğini görüyoruz. Bütün vatandaşlarımıza seslenmek isterim: Siz de görüyorsunuz, ben de görüyorum. Türkiye iyi yönetilmiyor.

* Türkiye'yi bir avuç tefeciye teslim ettiler. Kurtulmak istiyorlar, kurtulamıyorlar ama servetlerini de yurt dışına götürüyorlar. Bunun da farkındayız.

"128 MİLYAR DOLARLIK SOYGUN OLDU"

* 128 milyar dolarlık soygun oldu. Bu soygunu kim yaptı nasıl yaptı? Bunu öğrenmek istiyorsanız bize katılacaksınız. Ödediğiniz vergilerin nereye gittiğini öğrenmek istiyorsanız; bize katılacaksınız.

* O kadar havai bir yapı var ki, eleştiri geldiği zaman 'gözlerime bakın' diyorlar. Sizin gözlerinize de, endamınıza da, diplomanıza da baktık siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz.

"BİZİM ARKAMIZDA KARA LEKE YOK"

 * Bizim arkamızda kara leke yok. Kimsenin önünde boyun eğmeyiz. Bizim derdimiz 84 milyonun çıkarı. Bizim dönemimizde bir telefon yüzünden papazı teslim etme ayıbı yaşanmayacak.

"BİZE GÜVENİN" MESAJINI BİR KEZ DAHA VERDİ

* İsraf, yolsuzluk, yandaş kayırmak haramdır diyorsanız bize katılacaksınız. Yeni Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. İnşa edeceğimiz Türkiye’de bizim gibi düşünmeyenler de özgürce yaşayacak. Uyuşturucu belasından şikayet ediyorsanız, uyuşturucu baronları ile mücadele edilsin istiyorsanız; bize katılacaksınız. Uyuşturucu baronlarının burnundan fitil fitil getireceğiz. 3600 ek gösterge ve EYT sorunu çözülsün istiyorsanız; bize katılacaksınız. Beraber yürüyeceğiz.  Yüz binler Maltepe mitingimizdeydi. Yüz binler aracılığı ile milyonlara seslendik: Haramilerin saltanatını yıkacağız.

 

 

 

HABERE YORUM KAT