Buharla Cilt Bakimi Nasıl Yapılır? Buhar Cilde Nasıl Uygulanır?

Buharla Cilt Bakimi Nasıl Yapılır? Buhar Cilde Nasıl Uygulanır?

Buharla cilt bakımı son zamanlarda birçok kişinin kullandığı yöntemlerden biridir. Biz bu yazımızda buharla cilt bakımı nasıl yapıldığını ve nasıl uygulandığını ele alacağız.

Buharla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Birçok kişi buharla cilt bakımı yaptırmak, ya da rahatlama ve gevşemek için spa salonlarına gitmektedir. Son zamanlarda trend bir bakım türü olan buharla cilt bakımı hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda daha detaylı olarak inceleyeceğiz.

Cildinizin kir ve bakterilerden arındırılması için buharlı cilt bakımı en doğru çözümdür. Buharlı cilt bakımı sayesinde cildiniz toksinlerden arınarak gözeneklerde ki kir oranını en aza indirir. Profesyonel olrak yapılan maske öncesi buharlı cilt bakımı yapmak en doğrusudur. Bundan sonra uygulanacak nemlendirici, tonik veya maskeler cilde daha iyi gelerek çabuk bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Buharlı cilt maskeleriyle yüzünüz evde çok kolay bir şekilde temizleyebilir kirden arınmasını sağlayabilirsiniz. Sıcak su ile yapacağınız bu pratik işlemde öncelikle dikkatli olmalısınız çünkü sıcak su üzerinize dökülerek ciddi yaralanmalara yol açabilirsiniz.

Buhar Banyosu Yapmanın Püf Noktaları

Buhar banyosu cildiniz için önemli bir işlemdir. Buhar banyosunu yüzünüze nemlendirici, tonik ve maske yapmadan önce yapmalısınız eğer kremlerden sonra yaparsanız yüzünüze uyguladığınız krem buharlı cilt bakımında sonra gider. Buharla cilt bakımında önce ve sonra bol bol su içerek cildinizin nem dengesini sağlamalısınız. Çünkü buharlı cilt bakımı uygulaması cildinizin sık sık terlemesine yol açacağı için vücudunuzdaki nem miktarının azalmasına neden olabilir. Ayrıca buharlı cilt bakımını beş on dakika aralığında yapmalısınız. Çok uzun sürede buhar altında kalırsanız. Cildinizde kuruluk gibi önemli sorunlara yol açabilirsiniz.

Eve Buharlı Cilt Bakımı İçin Önemli Noktalar

Öncelikle cildinizin temiz olması için temizleme jeli kullanarak cildinizi güzel bir temizleyin ardından ocakta 80-90 derece aralığında suyu ısıtın ardından suyu derin bir kaba dökün suyun için rahatlatıcı yağlardan damlatabilirsiniz. Sonra suyun üzerine yüzünüz suya değmeyecek şekilde başınızı yerleştirin ve havluyla başınızı kapatın bunun için daha farklı örtüler de kullanabilirsiniz sadece yüzünüz uzak olsun yeter. Buhar uygulaması yaparken yavaş yavaş nefes alıp vermelisiniz. On dakika sonra temiz bir cilde kavuşmanız mümkün. Buharla cilt bakımı işleminden sonra temizleyici kremler de uygulayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT