CHP enflasyona karşı nasıl mücadele edecek?

CHP enflasyona karşı nasıl mücadele edecek?

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü Faik Öztrak MYK sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Öztrak, hükümete gelmeleri durumunda enflasyona karşı izlenecek yol haritasını paylaştı.

CHP MYK sonrasında enflasyona karşı izlenecek yol haritası parti sözcüsü Faik Öztrak tarafından açıklandı. 

Faik Öztrak'ın açıklaması:

* Merkez Bankası'nın başına derhal liyakatli bir ismi atayacağız. Bankayı siyasetin müdahalesinden kurtaracağız. Bankanın araç bağımsızlığına asla müdahale etmeyeceğiz. 

* Ekonomide kural olacak ve en son 5 Şubat 200 yılında toplanan Ekonomik ve Sosyal Konsey hemen toplanacak.  Stratejik Planlama Teşkilatı'nı kuracağız ve ülkenin en yetenekli kadroları burada toplanacak, çözüm planları buradan çıkacak. Gelir garantilerini Türk Lirası'na çevireceğiz. 

* Ziraat Bankası sadece çiftçiye, Halk Bankası da sadece esnafa avantajlı krediler sağlayacak. Yandaşa, rant projelerine derhal son vereceğiz. Dünya standartlarında Kamu İhale Yasası çıkaracağız. 

* Varlık Fonu'nu derhal kaldıracağız. TBMM'de kesin hesap komisyonu kuracağız ve Sayıştay'ın denetimini uluslararası standartlara göre yeniden düzenleyeceğiz. Yerli ve yenilenebilir enerjiye öncelik vereceğiz."

 

 

 

HABERE YORUM KAT