CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç;"Taş üstünde taş bırakmaz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç;"Taş üstünde taş bırakmaz"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç Erzincan'ın İliç ilçesinde bulunan altın madeniyle ilgili açıklama yaptı. Öztunç, bölgenin deprem bölgesi olduğunu ve siyanür havuzlarının tehlikeli olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahrmanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Erzincan'ın İliç ilçesinde bulunan altın madenini CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ve partinin il yönetimi ile ziyaret etti. 

"TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMAZ"

Öztunç İliç'teki altın madeni ile ilgili yaptığı açıklamada siyanür havuzlarının tehlikeli olduğunu belirtti. Öztunç; "Burada yer altı sularına karışacak olan kimyasal atıklar Fırat'ı, Keban Barajı'nı, Munzur'u kirletir. Ne börtü bırakır ne böcek; taş üstünde taş bırakmaz." dedi. Yetkililerin bölgeye daha fazla eğilmesi gerektiğinin altını çizen Öztunç; "Bu yöntemle bu işin yapılmasının yanlış olduğunu söylüyoruz." ifadelerini kullandı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç İliç'ten Tunceli'ye, Ovacık'a; batı bölgesinden  Erzincan'a kadar; Kemaliye'ye, Divriği'ye kadar tehlike barındırdığını belirtti. 

HABERE YORUM KAT