CHP İl başkanlıkları Prof. Bağlı hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP İl başkanlıkları Prof. Bağlı hakkında suç duyurusunda bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi tüm il başkanlıkları Prof. Mazhar Bağlı hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP'de siyaset yapanları terör örgütleriyle iş birliği içinde olmakla suçlayan Konya Karatay Üniversitesi akademisyeni Prof.Mazhar Bağlı'nın bir televizyon kanalındaki "Bakın Türkiye’nin bu meşruiyet gücünü sabote eden en büyük kara propagandalardan birisi de Türkiye’nin deaşı desteklediği yönündeki alçakça saldırılardır, bunu kim dile getiriyor? İki örgüt dile getiriyor. Birincisi fetö terör örgütü, ikincisi pkk terör örgütü. Ama buna kim lojistik sağlıyor içerden? Cumhuriyet Halk Partisi sağlıyor" ifadeleri sonrası suç duyurusunda bulundu. CHP'nin Uşak'ta da yaptığı suç duyurusu sonrası Uşak Adliyesi önünde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında konuşan CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba CHP' de siyaset yapan bir iş başkanı olduğunu ve Uşak'ta da partinin temsilcisi olduğunu dile getirdi. 

 

CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba'nın açıklaması şöyle;

*Cumhuriyet Halk Partisine ve Partinin ilimizdeki temsilcisi olup il başkanı sıfatını haiz bana hakaret ve iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu çirkin iftira ve hakareti Cumhuriyet Halk Partisine yapışmaz. 

* CHP, kurtuluş savaşı mücadelesi vermiş, ülkemizi kurmuş kadroların mirasıdır. Kurulduğu günden bugüne de her türlü terör faaliyetine karşı tüm gücüyle durmuştur. Kamuoyu nezdinde bu ithamlar büyük tepkiyle karşılanmıştır. Ancak bu durum, şüphelinin ifadelerinin suç olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Şüpheli, fetöyü büyüten ve pkk elebaşlarıyla görüşmeler yürütenlerin kim olduğunun konuşulmaması için kasten (ve büyük bir gaflet içinde) Partimize iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu ifadeleri toplumda CHP içerisinde siyaset yapanları terör örgütleriyle işbirliği içinde göstermekte ve hedef haline getirmektedir.

 

* Şüpheli suç teşkil eden beyanlarını bir anlık gafletle yapmamıştır. Kendisi eski bir milletvekili ve sosyoloji alanında çalıştığını iddia eden bir akademisyendir. Bu durumda şüphelinin boş bulunduğu ya da dil sürçmesi ile bu ifadede bulunduğunu söylemek imkansızdır. Üstelik programdaki diğer katılımcılar ve moderatör, şüphelinin ifadelerini kendisine hatırlatmıştır. Bunun yanında program esnasında Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan tarafından da cevap verilmiş ve hukuki hakların kullanılacağı hatırlatılmıştır. Buna karşın şüpheli özür dilemek bir yana dursun, söylediklerini dahi düzeltmemiş, hatta yalan içerikli argümanlarla desteklemeye çalışmıştır.

Bu nedenle şüpheli hakkında şikayetçi olmak gerekmiştir.

  * Şüpheli hakkında iddianame düzenlenmesi ve şüphelinin açılacak kamu davası sonunda cezalandırılmasını dilerim.

HABERE YORUM KAT