Kılıçdaroğlu: "Pistlere dokunma!"

Kılıçdaroğlu: "Pistlere dokunma!"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP lideri Atatürk Havaalanı'nın yıkılacağı yönündeki söylemlere meclis kürsüsünden ses yükseltti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP lideri son günlerde gündeme gelen Atatürk Havaalanı'nın yıkılacağı yönündeki söylemlere sert tepki gösterdi. CHP lideri; "Atatürk Havalimanını yapan müteahhite sesleniyorum: O makinelerini oradan çekeceksin! Pistlere dokunma! Tıpkı Kanal İstanbul gibi ihaleye girerse, katılırsa göreceği vardır. Bu ülkenin gerçek vatanseverleri bizleriz" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

* SADAT ne yapıyor? Kurucusu Erdoğan'ın eski danışmanı bir emekli general. Ordudan atılmış bu kişiyi Erdoğan danışman alıyor. Bu kişi devletin en hassas konularının tartışıldığı masada, Erdoğan'ın olduğu masada yer alıyor. Orada,o masada ne işi var? 

* İl Başkanımız Canan (Kaftancıoğlu) hanımın hapse atılmasını isteyenler, seçilmiş hakimler size sesleniyorum: Bu ülkeye demokrasiyi size rağmen getireceğiz. Bu ülkeye özgürlüğü size rağmen getireceğiz. Bu ülkeye kardeşliği Saraya rağmen getireceğiz. 

* Cumhuriyet'in kuruluşundan 2002'ye kadar 57 hükümet geldi. 57 hükümet 713 milyar dolar harcadı ve Türkiye'yi 1990 yılında dünyanın en gelişmiş 20 ekonomisinden biri haline getirdiler. AKP iktidarı ise 2002'den günümüze 2 trilyon 631 milyar dolar harcadı!”

*  Hazine, 72 milyar TL borç yükü altına girdi! Bu parayla, emeklilere 4253 TL verilebilirdi. Çiftçiye her yıl verilen destek tam 3 kat artırılabilirdi. SGK primini siz değil, ben devlet olarak ödeyeceğim deyip asgari ücret 5000 TL'ye çıkarılabilirdi. 

* Ofis çiftçinin kara gün dostudur ama şimdi ithalatçıların dostu haline geldi!! Buğdayın tonunu 2250TL'ye satın aldılar. Dışarıdan tonunu 6700 TL'ye aldılar. Bizim çiftçimize ton başına 6700 TL verseydi hem bizi hem Ortadoğu'yu çiftçilerimiz beslerdi. AKP’nin yaptığı bir tane şeker fabrikası gübre fabrikası petkim gösterin yok. Onlar kendilerinden önce yapılanları sattılar.

* Genç ve muhafazakar seçmenlere sesleniyorum: Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalırsanız zalimin yanında saf tutmuş olursunuz. Bizler mafyaya, mafya bozuntularına, sarayın çömezlerine, medet uman siyasetçilere karşı mücadele etmek zorundayız. Dimdik ayaktayız!

* Yapılması gereken söylemlerin Türkiye sathında seslendirilmesidir. Seslendirecek olanlar sizlersiniz, sloganın ötesine geçmek zorundayız yeni bir dönem başlamak üzere. Halkın iktidarı güçlü olarak halka güven vermek zorundadır.

* Ne yaparlarsa yapsınlar, inandığımız yolda kararlılıkla yürüyeceğiz. Yeni bir dönem başlamak üzere, her birimizin tek tek sorumluluğu var. Yaşlısı genci erkeği kadını, her birimiz bu ülkenin geleceğinden sorumluyuz. Bu ülkeyi haramilere teslim etmeyeceğiz!

 

 

 

HABERE YORUM KAT