CHP Sözcüsü Faik Öztrak; "Gıda enflasyonunda OECD ülkeleri arasında şampiyonuyuz"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak; "Gıda enflasyonunda OECD ülkeleri arasında şampiyonuyuz"

Cumhuriyet Halk Partisi parti sözcüsü Faik Öztrak MYK toplantısının ardından kameraların karşısına geçti. Öztrak hükümeti ekonomide oluşan tablo ile ilgili eleştirdi.

CHP parti sözcüsü Faik Öztrak partinin MYK toplantısından sonra basın açıklaması düzenledi. Öztrak geçtiğimiz günlerde bir komedi programına uygulanan sansürle ilgili yaptığı açıklamada; " Televizyonda çok izlenen bir mizah programı, Bakan Nebati ile ilgili bir skeç hazırlamış. Ama birileri bu skece müdahale edip, yayından kaldırmış. Saraydakiler millete yaşattıkları acıların skecine katlanamıyor. Ama yaşattığı acılara milletin katlanmasını bekliyor." dedi. 

ASGARİ ÜCRETE ZAM ÇAĞRISI

Öztrak asgari ücrete yönelik olarak zam çağrısında bulunurken; enflasyon karşısında maaşların eridiğine dikkat çekti. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak Türkiye'nin tüketici enflasyonunda G-20 ve OECD ülkeleri arasında birinci, dünyada ise altıncı sırada olduğunu belirtti. 

GIDA ENFLASYONU

Gıda enflasyonuna yönelik olarak da konuşan Öztrak; dünyadaki gıda enflasyonun ortalamasının yüzde 30 olduğunu Türkiye'de ise bu oranın yüzde 89 olduğunu vurguladı.

ÇİFTÇİLERE DESTEK 

Çiftçilere destek için hükümete de çağrı yapan Tekridağ Milletvekili ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak "Çiftçilerimizin birikmiş kanuni alacağı 15 yılda 272 milyar lirayı buldu. Her bir çiftçi ailesinin bu hükümette 124 bin 736 lira alacağı var." diye konuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT