CHP Sözcüsü tüm vatandaşları İstanbul mitingine davet etti

CHP Sözcüsü tüm vatandaşları İstanbul mitingine davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak parti binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Öztrak gerçekleştirdiği basın toplantısında tüm yurttaşları CHP'nin yarın 18.00'de gerçekleştireceği İstanbul mitingine davet etti.

CHP'nin Bursa'da gerçekleşmesi beklenen mitinginin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen cezanın ardından İstanbul'da bulunan Maltepe Miting alanına alınması sonrası parti sözcüsü Faik Öztrak tüm vatandaşları mitinge davet etti. Öztrak; "Yarın 18.00'de Maltepe miting alanında gerçekleşecek olan mitingimize tüm halkımız davetlidir." ifadelerini kullandı. 

"HER 100 İŞSİZDEN 27'Sİ ÜNİVERSİTE MEZUNU"

Sözcü Öztrak TÜİK'in verilerini de değerlendirdiği toplantısında ülkede okumayan, çalışmayan genç sayısının 3 milyona ulaştığını ve her 100 işsizden 27'sinin üniversite mezunu, üniversiteli işsiz sayısının ise 1 milyonun da üzerine çıktığını belirtti.

"TÜRKİYE'DE GENÇLER MUTSUZ"

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerini baz alarak basın toplantısında yaptığı açıklamada Öztrak, Türkiye'de yaşayan 18-24 yaş arasındaki gençlerden beşte birinin mutsuz olduğunu dile getirdi. 

ÖZTRAK'TAN HÜKÜMETE MUTFAK ELEŞTİRİSİ

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, mutfak masraflarında artan pahalılığa dikkat çekti. Öztrak artık ucuz sebze-meyve almanın hayal olduğunu belirtti. Öztrak; "TÜİK'in makyajlı istatistiklere göre dahi tarım ürünlerinde üretici fiyatları nisanda yüzde 18, son bir yılda da yüzde 119 artmış. Ama millete yansıyan gıda enflasyonu yüzde 91. Yani heybede daha çok turp var." dedi. 

SADAT TARTIŞMALARI

SADAT ile ilgili tartışmalar hakkında da konuşan Öztrak; SADAT'ın kurucusu olan Adnan Tanrıverdi'yi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisinin atadığını vurguladı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT