CHP'den TÜİK'e enflasyon tepkisi

CHP'den TÜİK'e enflasyon tepkisi

TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına ana muhalefet partisinden tepki çok sert geldi. CHP sözcüsü Faik Öztrak TÜİK'in enflasyon açıklamasını hassas teraziye benzetti.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun 69,97 olarak açıkladığı enflasyon oranına ana muhalefet partisi olan CHP tepki gösterdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi parti sözcüsü Faik Öztrak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda TÜİK'in enflasyon oranını hassas teraziye benzetti. Öztrak; "Tebrikler TÜİK! Kuyumcu hassasiyetiyle tüketici enflasyonunu %70'e değdirmemişsin. Peki milletin çarşıda, pazarda yaşadığı yüzde 150 enflasyonu ne yapacaksınız? Tabi onu da küresel barışın sağlanmasına, Ve baz etkisine havale edince hiçbir sorununuz kalmadı." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ENAG ve TÜİK'in verilerini karşılaştırdı. İlgezdi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Rakamlarını gizlemek için sarf ettiği gayreti, #enflasyon artışına karşı gösteremeyen AKP sayesinde Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamlarına şahit oluyoruz. TÜİK’in pembe rakamlarına göre #enflasyon aylık %7.25, yıllık %69.97 ENAG’a göre ise aylık %8.68, yıllık %156.86." ifadelerine yer verdi.

 

HABERE YORUM KAT