Çocuk Kitapları Ağaca Dönüşsün

Çocuk Kitapları Ağaca Dönüşsün

Geri kazanılmış malzemelerden yapılan ürünlerin sonu yok. Şimdi de çocuk kitapları ağaca dönüşüyor.

Tree Book Tree geri kazanılmış malzemelerinden yapılan ve okunmasının ardından yeniden ağaç olması için içine tohum yerleştirilen kitaptır. Kitaplar ağaçlara dönüşsün mantığı ile üretilen bu kitaplar, direkt olarak içlerinden çıkan tohum sayesinde aynı zamanda yeniden ağaç olabiliyor. Son dönemlerde en önemli konular arasında geri dönüşüm ve ağaçlanmama var. Bunun önüne geçmek açısından önemli olan elbette ağaçların olması. Yapılması gereken ise direkt olarak kitapların ağaca dönüşmesi için bu gibi düşünceler ile hareket etmek. Baktığınızda siz de sadece kitap değil, bu alanda pek çok ürün ile geri dönüşümün sağlanmasının mümkün olduğunu göreceksiniz.

Ağaç Tohumu Olan Kitaplar
Kitaplar okunuyor ve o şekilde geri dönüşüme gitmemesi durumunda kalıyor. Bu durumda aslında o kitabın basımı için ihtiyaç duyulan ağaçlar da kesildiği ile kalıyor. Ancak bunun önüne geçmek için o kitabın yapımında kesilen ağacın da telafisini sağlamak açısından direkt olarak tohumun ekiminin yapılması son derece önemli. Bunun için yapılması gereken aslında kitap üretimi konusunda titiz olmak. Üretim için direkt olarak tohumun kullanılması aslında pek çok kişi için bir mesaj. Direkt olarak tohum kullanarak siz de kitapların okunmasından sonra onların da ekilerek dünyaya bir ağaç kazandırmanın mümkün olduğunu görebilirsiniz. Hem keyif alacak hem de sizin için en iyi olacak bir fırsat olacak tohum ekimini yapacaksınız. Dünyayı yeşillendirme konusunda pek çok seçenek sunuluyor olduğundan, ilk akla gelen bunlar üzerinden hareket etmek olabilir. Hem sizlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi hem de direkt olarak kitaplardan çıkan tohumlar ile geri dönüşümün sağlanması önemlidir.

Ismarlama Hikaye Kitapları
Projenin ilk olarak oluşturulması, ısmarlama hikaye kitapları ile gerçekleşti. Nasıl mı? Tohum hediyeli hikaye kitapları kapsamında, direkt olarak okunduktan sonra ekim için de uygun olan tohumlar ile sorunsuz bir şeklide kitapların kullanımı sağlanabilir. Değerlendirmeniz durumunda, hikaye kitaplarının okunmasının yanı sıra bir de doğaya ekilerek de en güzel hediye olabilir. The Jungle dikilmiş kopyaları asitsiz kağıt ve biyolojik parçalanan mürekkepten yapılmıştır. Bu durumda kapağa yerleştirilmesi de en iyi şekilde olduğundan, etkileyici de bir görüntünün oluşması sağlanmıştır. Ağacın büyümesini islemek de mümkün. Her kopya için dikim talimatları olduğundan, kitapların kitap evlerinde sergilenerek bu duruma dikkat çekilmesi de söz konusudur.

Çevreci Kitaplar
Çevre dostu kitaplar, çevrecilik için oluşturulan kitaplar olarak direk

HABERE YORUM KAT