Erdemli'de şiddetli dalgalar sahil yolu trafiğe kapattı

Erdemli'de şiddetli dalgalar sahil yolu trafiğe kapattı

Mersin'in Erdemli ilçesinde etkili olan fırtına ile beraber gelen kum ve taşlardan dolayı sahil yolu bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sahil yolunda ekiplerce yürütülen temizleme çalışmalarını bizzat yerinde takip etti. Ekiplerin görevlerinin başında olduğunu, anbean bütün bölgeleri takip ettiklerini ifade eden Tollu, Erdemli'nin alt yapısı en sağlam olan kentlerden biri olduğunu belirtti.

mersin3.jpg

"Doğal afetin karşısında duracak bir güç yok" diyen Başkan Tollu, "Şu anda Topraksu Tesisleri'ndeyiz. Buranın alt yapısını düzenledik ama açık deniz olduğu için dalga hızlı bir şekilde karaya vuruyor ve kıyıyı tahrip ediyor. Belediye garajında kurduğumuz sistemle arkadaşlarımız şu anda iş makinalarıyla tırların üzerinde teyakkuz halinde.

mersin2.jpg

En ufak bir sıkıntıda oraya müdahale edebilecek durumdayız. Bizim amacımız bu sıkıntıyı en az hasarla atlatmak. Allah afetinden korusun diyoruz. Gücümüz nispetinde alınabilecek bütün tedbirleri almış durumdayız” diye konuştu.

mersin4.jpg

Sahil yolunun bir bölümü yükselen dalgaların taşıdığı taş ve kum nedeniyle geçici süreliğine trafiğe kapatıldı. Yolun kapanan kısımlarına uyarı levhası asıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT