"Erdoğan sen ikiyüzlüsün. Sen fırsatçısın. Sen bir zorba ve manipülatörsün"

"Erdoğan sen ikiyüzlüsün. Sen fırsatçısın. Sen bir zorba ve manipülatörsün"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasının ardından İstanbul'a geldi.

Yargıtay CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret", "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Türkiye Cumhuriyeti devletini aşağılamak" gibi suçları göstererek vermiş olduğu cezanın ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile bir araya geldi. 

Yargıtayın verdiği kararın ardından partinin bütün milletvekillerini İstanbul'a davet eden Kılıçdaroğlu, il binası önünde kurulan kürsüye çıktı. Kürsüye çıktığı sırada yanında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da vardı. 

CHP Genel Başkanı kürsüde yaptığı açıklamada ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi. CHP lideri "Bu ülkeye zulme son vereceğiz hep birlikte. Doğusu batısı, kuzeyi güneyi, vicdanı olan her vatandaşla yol yürüyeceğiz. Türkiye'yi zulümden ve zalimden kurtaracağız. Erdoğan sen ikiyüzlüsün. Sen fırsatçısın. Sen bir zorba ve manipülatörsün. Ama zulmün, küstahlığın artık son buluyor." dedi. 

CHP lideri açıklamasına şöyle devam etti; 

Erdoğan, yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü, mahallerini sığınmacılara sattığın insanlarımızın gök gürültüsüdür. Bu gürültü, aç bıraktığın emeklilerimizin gök gürültüsüdür. Bu gürültü, elektriğini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Milyonların insanın sesidir. Geleceğini çaldığın bu kızgın insanların sesini duyuyor musun? Özgürlüğün şarkısını söyleyenlerin sesini duyuyor musun?

Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında koca bir halk var. Bunu bir an bile aklından çıkarma. Unutma Erdoğan! Bugün Canan nezdinde bulan halkın sesi, halkın iradesi senden büyüktür. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir. Herkes duysun.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasını tamamladıktan sonra Canan Kaftancıoğlu'na sarıldı.

 

 

 

 

 

   

HABERE YORUM KAT