Esnaf Atilla Sertel’e ekonomik krizden yakındı

Esnaf Atilla Sertel’e ekonomik krizden yakındı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel Uşak’ta odaları ziyaret etti. Atilla Sertel’in Uşak’ta gerçekleştirdiği ziyarete CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba ve CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ile parti örgütü eşlik etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 51 ile milletvekili ziyaretleri programı kapsamında görevlendirilen CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel oda başkanları ile birlikte buluştu. Sertel’in Uşak’ta gerçekleştirdiği programa CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen ile CHP Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz ve parti temsilcileri katıldı.

basliksiz-2-002.jpg

İLK DURAK ESNAF ODASI OLDU

Atilla Sertel’in odalar ziyaretindeki ilk durağı Esnaf ve Zanaatkârlar Odası oldu. Sertel yeniden başkanlığa seçilen Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaş’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Esnafın sorunlarını dinleyen Sertel, iktidara geldiklerinde sorunları da çözeceklerini belirtti.

basliksiz-3.jpg

SAVAŞ; “ŞEKER A.Ş’YE EL ATILMALI”

Şeker fabrikaları ile ilgili açıklama yapan Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaş; “Şeker AŞ’ye el atılmalı. Fiyatları takip etmekten bıktık. Cebimizde para varsa alıyoruz. Şeker A.Ş’de 50 kilo çuvalı 265 TL iken Uşak’ta kimseye vermiyorlardı şimdi veriliyor fakat fiyat katlandı. 265 liraya çıkan şeker bize gelince 450 TL olarak dönüyor. Afyon ve Kütahya özelleştirildi Afyon Şeker Kütahya Şekeri kapamış.” dedi.

basliksiz-4.jpg

“ZİNCİR MARKETLERLE İLGİLİ KANUN TEKLİFİ VARDI”

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaş zincir marketlerde yaşanan sorunlara da değindi. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Zincir marketlerle ilgili kanun teklifi hazırladık, önergeler hazırladık fakat henüz meclisi gündemine gelmedi. Sivaslı bizim tek belediyemiz market açılmak istendi biz ruhsat vermedik bizi delip geçtiler Ankara’dan izin aldılar.” ifadelerine yer verdi.

basliksiz-5-001.jpg

ATALAY SAVAŞ ORTAK KULLANIM PROJESİNİ ANLATTI

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaş hayata geçirmek istedikleri projeyi de paylaştı. Savaş, esnafın her teknolojik makineyi alamadığı için bu makineleri temin ederek esnafa kullandırmak istediklerini söyledi. Projenin Avrupa Birliği standartlarında bir proje olduğu ifade eden Savaş, bir kısmını Ticaret Bakanlığı’nın bir kısmını da AB’nin karşıladığına değindi. Savaş, projenin ücretinin 20 milyon TL olduğunu açıkladı.

basliksiz-6-001.jpg

“TARIM ZOR BİR ALAN VE DESTEKLENMEK ZORUNDA”

Esnaf odasının ardından heyetin ikinci durağı Şoförler Odası oldu. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Korkmaz’ı ziyaret eden heyet, daha sonra ise Damızlık Birliği Başkanı Ahmet Yılmazla buluştu. Yılmaz üretimde yaşanan sıkıntıları açıkladı. Atilla Sertel başkan Yılmaz’a tarım bakanı olsaydınız ne yapardınız sorusu üzerine Yılmaz; “Tarım zor bir alan ve desteklenmek zorunda. Türkiye’de çiftçi desteklenmek zorunda. Tarım riskli bir faaliyet ve her şeyden etkileniyor tahsiline kapsamı genişletilmesi gerekiyor. Çiftçinin her konuda üretim için desteğe ihtiyacı var çiftçiye teknik destek verilmeli, tarım İl müdürlüğü sahada olmalı, destekler doyurucu olmalı, bankalara düzenleme yapılmalı. Enerji ve finansman, kredi borçlarına çözüm bulunmalı. Çiftçi önünü görürse üretir. 5 yıllık bir planlama açıklanmalı çünkü çiftçi önünü görmüyor.”diye konuştu.

Damızlık Birliği ziyaretinin ardından heyet esnaf ve Sanatkârlar Odası Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gültekin Köse’yi ziyaret etti. CHP heyetinin son durağı ise Zirai Araçlar Odası Başkanı Hamza Keskin oldu.

basliksiz-7.jpg

SERTEL; “SORUN GÖRÜLMEDİĞİ İÇİN ÇÖZÜM DE OLMUYOR”

 Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel sorunları dinledikten sonra yaptığı açıklamada; “Sorun yok dendiğinde, sorun görülmediği için çözüm de olmuyor. Ama sorun var ülkede. Milletin canını yaktınız. Dükkân kiraları 2 kar artıyor sarayın ışıkları sabaha kadar yanıyor. Sarayın ısıtması aylık 2 milyon, soğutması 2 milyon. Halkından korkan siyaset yapmasın. 60 tane araba ile Cuma Namazı’na gidiyor.” İfadelerine yer verdi.

basliksiz-8.jpg

HABERE YORUM KAT