Evden Çıkmadan Gezebileceğin 5 Sanal Müze

Evden Çıkmadan Gezebileceğin 5 Sanal Müze

Tarihi yerleri gezmek ve görmek bazıları için oldukça heyecan verici. Bu yazımızda sizlere evden ayrılmadan gezebileceğiniz 5 sanal müzeyi derledik.

Yaşadığımız koronavirüs dönemi nedeniyle evlerimize takılı kaldık ve gezilecek müzeleri görmek artık hayal gibi gelmeye başladı. Bu nedenle o ihtişamlı ve sizi tarihin derinliklerine sürükleyecek yerleri görmekten mahrum olduk. Fakat evde oturduğunuz halde gezebileceğiniz bazı sanal tarihi müzeler mevcut. Bu müzeleri oturduğunuz yerden bilgisayarlarınız aracılığı ile görmek ve gezmek artık mümkün. İşte size en güzel sanal tarihi müzeler.

  1. British Museum

British Museum'a adım atmış olan herkes, antik çağlardan moderniteye kadar bir tarih hazinesi olduğunu bilir. Müzenin dolaşması saatlerce sürebilir. Bunu, tarihin bir zaman çizelgesi boyunca gerçekleşen benzersiz şekilde uyarlanmış sanal yolculukla hala yapabilirsiniz. Bu zaman çizelgesinden bir kıta seçebilir ve o yer ve zamanda ortaya çıkan eserleri ve hikayeleri görüntüleyebilirsiniz.

  1. Louvre Müzesi

Paris’in ikonik sanat müzesinin salonlarında sanal olarak dolaşabilirsiniz. Louvre, Mısır Eski Eserleri dahil üç çevrimiçi tur sunuyor. Louvre Hendeği'nin kalıntıları; ve yakın zamanda restore edilmiş bir dekoratif sanatlar galerisi olan Galerie d'Apollon. Mısır odasının öne çıkan özellikleri arasında el ele duran bir Akhenaton ve Nefertiti heykeli ve Amon'un baş rahibinin oğlu Paser'e ait eski bir muska yer alıyor.

  1. Gugheim Müzesi

New York'un Guggenheim Müzesi, başlı başına bir sanat eseridir. Sanal ziyaretçiler artık Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanmış spiral iç mekanı ve dev eser koleksiyonunu ücretsiz olarak keşfedebilir. Müzenin web sitesi, tüm müşterileri evlerinden keşfetmeye davet ederek, “Böyle belirsiz zamanlarda sanat hem teselli hem de ilham sağlayabilir.

  1. Orsay Müzesi

Bu müze eskiden bir tren garı olarak kullanılmaktaydı. Fakat şimdi tarih severler için bir müze haline geldi. Sizlerde bu müzeye evlerinizden gezintiye çıkabilirsiniz.

  1. Uffizi Galerisi

Uffizi, 1560 yılında Giorgio Vasari tarafından Cosimo I de'Medici'nin Toskana Granducal Magistratures'ı barındırması için tasarlandı. Zamanla, en üst kattaki sundurma, antik heykel, sanat eseri ve eserlerin hanedan koleksiyonunun bir sergisi haline geldi. Artık bu ihtişamlı mekana sanal müze gezisi düzenleyebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT