Gıdı Neden Olur Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

Gıdı Neden Olur Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi vücudunda yer alan kusurlar kapatmak için makyaj hilelerinden yararlanmaktadır. Ancak gıdı bölgesinde olan sarkma sorunlarında bu müdahaleler yeterli olmamaktadır.

Gıdı bölgesinde yer alan sorunlar gıdı estetiği operasyonu ile giderilmektedir. Gıdı operasyonu sonrasında daha genç görünebilirsiniz. Çene altından başlayarak boyuna kadar olan bölgeyi kapsayan gıdıda sarkması durumunda yaşlı görünmenize neden olabilir. Gıdıda olan deformasyonun oranına göre farklı estetik müdahaleler bulunmaktadır. Genç bir yüz görüntüsünün anahtarı olan bölge, çeneye paralel yapıda olduğundan sarkabilir. Gıdı bölgesi makyaj hilelerinin kullanıldığı bir bölge değildir.

Gıdı Yapısı

Vücutta yer alan en ince kas gıdı bölgesindedir. Kasın temel görevi mimikleri desteklemektir. Yüz bölgesinde alınan kilolar gıdı bölgesini ciddi şekilde etkiler. Bu yüzden dış etkenlerden etkilenen bir yapısı bulunur. Yaşın ilerlemesi ile beraber gıdı bölgesi daha hızlı deforme olabilir. Bu alanda oluşacak deformasyon problemleri sadece cerrahi yolla giderilir.

Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Gıdı bölgesinde ortaya çıkan deformasyonlar lazer lipoliz ya da liposuction yöntemleriyle giderilir. İleri yaşlarda ise gıdı germe ameliyatları uygulanır. Lazer lipoliz yöntemiyle gıdı cildi sıkı hale getirilir Ameliyatla yapılan gıdı germe işlemi 1,5-2 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Bu operasyon korkulacak boyutta değildir. Gıdı operasyonu sonrasında ses kalitesi ve konuşma da olumsuzluk görülmez.

Ne Zaman Müdahale Edilmeli?

Gıdı sarkmasına erken müdahale edildiği zaman deformasyonlar daha kolay giderilmektedir. Soruna geç müdahale edildiği zaman komplike operasyonlar gerekebilir. Gıdı bölgesinde oluşan deformasyonlar kadınlarda daha fazla görülür.

Kadınlar yaşları ilerledikçe gıdı bölgesinde sorunlar daha fazla görülür. Çene yapısı küçük olan kişilerde gıdı sarkması daha belirgin haldedir.

Operasyon Sonrası

Gıdı operasyonunda;

  • Lazer lipoliz uygulaması 3-5 gün,
  • Yağ aldırma uygulaması 1 hafta,
  • Gıdı germe operasyonu uygulanırsa 10 gün içerisinde kişi normal hayatına geri dönüş yapar.

Lazer lipoliz ve yağ aldırma uygulamalarında hastalarda herhangi bir iz kalmaz. Gıdı germe operasyonu sonrasında kulak arkasında hafif bir iz meydana gelebilir. Gıdı germe ameliyatları günümüzde en başarılı olan estetik uygulamalardan bir tanesidir.

HABERE YORUM KAT