Havadan Su Üreten Şişe

Havadan Su Üreten Şişe

Havadan su üretmek bir sihir olabilir mi? Havadan su üreten şişe yapılarak, havanın suya dönüşmesi sağlandı.

Havayı içilebilir suya dönüştüren şişe üretildi. Havadan su üreten şişe içme suyu yapıyor. Havadan su üretmek zor ya da şaşkınlık verici gözükse de bunun yapılması sağlandı. 100 dolarlık bir güneş enerjili cihaz ile Fontus havadaki nemi içine çekerek, içme suyuna dönüşmesini sağlıyor. Aslında bakıldığında çalışma prensibi açısından çok basit olduğu sonucu da çıkıyor. Havadaki nemin içine çekilmesi ve o alanda suyun üretilmesi de söz konusu olabiliyor.

Fontus ile Havadan Su Üretiliyor!
Ona sadece şişe demek bir hakaret olacak. O özel donanım ile üretilmiş bir su üreticisi. Zor bir durumu mümkün kılmış olan fontus, Viyanalı tasarımcı tarafından üretilmiştir. Bir kola kutusunu buzdolabından çıkardığınızda soğuk olan kutunun kenarlarında oluşan damlalar oluyor. Fontus da aynı mantık üzerinden Kristof Retezar tarafından üretilmiştir. Bu durumda direkt olarak kenarda oluşan damlacıkların üretimi gibi kapalı bir alanda, havada ki nemi tutarak direkt olarak onun içme suyuna dönüşmesini sağlamaktadır. Kişinin en iyi şekilde üretimi sağlayacak şekilde düşünmüş olması fontusun da en çok merak edilen şişe olmasını sağlamıştır. Cihazın yoğunlaştırma gücünün olduğunu bilmelisiniz. Bu durumda yoğunlaştırma gücü sayesinde havadan aldığı nemi de suya dönüştürme özelliğini en iyi şekilde kullanma imkanı bulabiliyor. Sonucunda ise belirlenen alanda bir suyun oluşması da sağlanmış oluyor.

Fontus Çalışma Prensibi
En önemli özelliği fontus ile su üretimi konusunda havadaki nemin en iyi şekilde alınmasıdır. Bu durumda direkt olarak en iyi şekilde çalışmanın olması da önemli. Yani havadan nemi alma konusunda önemli olan pek çok seçenek olacağından, bunların sağlanması ile sorunsuz bir şekilde fontusun çalışması ile havada ki nem yoğunlaşarak tam anlamıyla bir suya dönüşme özelliği gösterir. Değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak siz de aslında bu şekilde basit bir mantık ile su üretiminin nasıl olduğunu kafanızda tamamlayabilirsiniz. 
Cihazdaki yoğunlaştırıcı, su püskürtme özelliği olan bir alan var. Hidrofobik yüzeye bağlı olan bu alan sayesinde, ne zaman içine bir hava girse direk olarak o havanın yüzeylerde toplanması sağlanarak soğuyup anında suya dönüşmesini sağlıyor. Bu şekilde bir yoğunlaşma mantığı ile direkt olarak su olması söz konusu oluyor.

Fontus Ne Kadar Zamanda Su Üretiyor?
Su üretiminin bu mantıklı ile olması mümkün. Ancak bunun ne kadar zaman alacağı da önemli. Bakıldığında fontus ne kadar zamanda su üretir sorusunun yanıtı kapsamında, en iyi hava şartları kapsamında 29 derece ile 40 derece kapsamında yüzde 80 ile 90 nem oranı kapsamında su üretim olabilir. Sürekli olarak dakikada bir damla su üretebilmesi için 30 ayar denemesi yapıldığı biliniyor.
 

HABERE YORUM KAT