Hem Coupe Hem SUV Hem de Elektrikli

Hem Coupe Hem SUV Hem de Elektrikli

Bir araba düşünün hem coupe hem SUV hem de elektrikli. Herkesin sahip olmak isteyeceği Volvo C40 Recharge’yi gelin yakından tanıyalım.

C40 Recharge’nin özellikleri neler? C40 Rerharge, İsveçli markanın, elektrikli araba bakımından, 2.tam elektrikli modelidir. Otomobilin SUV olması, yerden yüksek bir kullanım imkanı verirken,  C sütununa doğru yapılan alçalan tavan yapısı ile de coupe özelliği güçlendirilmiştir.

C40 Recharge, SUV olmasına karşın yere daha yakın ve daha şık tasarımı ile birlikte, bir SUV araçtan daha fazlasının olduğunu söyleyebiliriz. Volvo’nun tamamen elektrikli olarak üretilen modeli olan C40 Recharge, bu özelliği ile de bir ilki taşımaktadır. (Ancak belirtmek gerekir ki XC40 Recgarge’nin içten yanmalı versiyonları da bulunmaktadır.)

Yakın Gelecekte Tüm Araçlar Elektrikli
Volvo, 2025 senesine kadar, küresel araç satış hacminin yüzde ellisinin tamamının elektrikli otomobillerden ve geri kalan yüzde ellisinin ise hibrit araç satışından oluşmasını öngörmektedir. Volvo’ya göre ise 2030 yılında satışa çıkacak araçların tamamının, elektrikli olması beklenmektedir. Elektrikli araçlar ne zaman kullanılmaya başlar diyecek olursanız; Volvo’nun yaptığı açıklamalara göre, 2030 yılından sonra herkes elektrikli araç kullanacak diyebiliriz.

Volvo Cars (Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) CTO'su Henrik Green tarafından yapılan açıklamaya göre; C40 Recharge’nin, Volvo’nun ilk elektirkli aracı olması sebebi ile çok büyük önem taşıdığını ve ileriye yönük adımlarında ise yol gösterici olmasını belirtmiştir. Tamamen elektrikli olacak şekilde satışa sunulan C40 Recharge’ye sahip olmak istiyorsanız, sadece online şekilde alım imkanı sunulmuştur. Online şekilde alım hizmeti ile birlikte hızlı teslimat da mümkün. Green, yeni bir Volvo’ya sahip olmak hiç bu kadar çekici olmadı diyerek de eklemiştir.

C40 Recharge’nin en çok merak edilen konularından birisi de şarj konusudur. 40 dakikada yaklaşık olarak yüzde 80 şarj olabilen C40 Recharge, 78kWh pil ile ikiz şeklinde elektirk motorlarından oluşmaktadır. Aynı zamanda kablosuz bir şekilde yazılım güncellemesi beklenen aracın tahmini menzili ise 420 km’dir. Yazımızı, C40 Recharge’nin menzili ne kadar sorusuna da yanıt vermiş olacak şekilde sonlandıralım.

HABERE YORUM KAT

Otomobil