İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır

Hamile kalma durumu kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kişinin gebe kalması hemen gerçekleşmeyebilir. Ancak ilişki sonrası 1-3 gün arasında kişi gebe kalabilir.

Hamile kalmak isteyen kişiler girilen ilişkiden ne kadar süre sonra gebe kalacağı sorusunu araştırıyor. Öncelikle gebeliğin oluşması her bireyde farklılık gösterir. Çiftler farklı zamanlarda birlikte olarak gebelik oranını artırabilir. Döllenen yumurtanın rahme ulaşması nedeni ile gebelik kesinleşir.

Gebelik süreci ilişkiye girdikten birkaç gün içerisinde gerçekleşirken bu sonucu ancak 2 hafta sonra test yöntemi ile öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ilişkiye girdikten 2 hafta sonra kan aldırarak gebe olup olmadığınızı da öğrenebilirsiniz. Bu süreç bazı kişiler için zorlu olabilir. Çiftlerin her zaman birbirine destek olması bu süreci olumlu yönde etkiler.

İlişkiden Ne Kadar Sonra Gebe Kalınır?

Belirli aralıklarda ilişkiye giren çiftlerin gebe kalması her an gerçekleşebilir. Rahim astarına yerleşen döllenmiş yumurta süreci başlatır ve anne adayında hCG hormonu salgılamaya başlar. Bu hormon kan dolaşımı ile idrar yolundan atılır. Sonuç olarak ise hamilelik testinden kişinin gebe kalıp kalmadığı belirlenir.

Yumurta hücresinin döllenmesi ile hamilelik süreci başlar. Ancak bu süreç oldukça zordur. Milyonlarca sperm yumurtaları döllemeye çalışır. Spermler yumurta içerisinde 24-72 saat arasında canlı kalır. Kısacası kişi 1-3 gün içerisinde gebe kalır. Ancak bu durum çoğunlukla 3.gün gerçekleşir.

Hamilelik belirtileri 2.haftadan sonra başlar. Hem testlerde hem de fiziksel olarak değişimler görülmektedir. İlişkiden ne kadar süre sonra hamile kalacağını merak eden kişiler 1-3 gün arasında gebe kalırken sonucu 2 hafta test aracılığı ile öğrenir. Bu testi eczaneden alarak kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak garantiye almak istiyorsanız kan testi yaptırarak %100 kesin sonuç elde edebilirsiniz.

Eğer test için 2 haftayı beklemezseniz test de gebe kalıp kalmadığınız sonucunu net alamayabilirsiniz. Bu süreçte elbette ki heyecanlı bir bekleyişiniz olacak. Ancak bu sürece kadar yumurtanın döllenmesi, rahim duvarına tutunması ve hCG hormonunun salgılanmasının ardından gebelik sonucunuz idrar ile kana yansıyacaktır.

HABERE YORUM KAT