İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesap silme konusunda pek çok kişi internet üzerinde araştırma yapmaya başladı. Hazırladığımız bu rehberde Instagram hesap kapatma işlemleri hakkında detayları kolayca öğrenebilirsiniz.

Instagram nasıl kapatılır? sorusunun cevabını şimdi inceleyebilirsiniz. Instagram kapatma rehberi sayesinde hesaplarınızı kolayca silebilirsiniz.

Instagram hesabınızı silmeden önce hesabınızda bulunan fotoğrafları saklamak isteyebilirsiniz. Bu nedenle yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olmayı başaran Instagram her geçen gün büyümeye devam ediyor. Her gün milyonlarca içerik kullanıcılarla bir araya geliyor.

İnstagram Hesap Kapatma
Instagram silme işlemini yapmak için Instagram hesabınızın oturumunun açık olması gerekir. Oturum kapalıyken silme işlemi tamamlanamaz. Instagram hesap silme bağlantısına giriş yaptıktan sonra “Hesabını neden siliyorsun?” bölümünden hesabınızı neden silmek istediğinizi açıklamanız gerekiyor. Hesap silme nedeninizi belirledikten sonra silme bölümü ekranınızın önüne gelecektir.
Açılan sayfa üzerinde şifrenizi kutucuk içerisine girmeniz gerekir. Daha sonra hesabınızı kapatıcı olarak kapatacağınız bölüme giriş yapmalısınız. Bütün bu aşamaları eksiksiz olarak yaptıktan sonra hesabınızı silebilirsiniz. Instagram, sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha Instagram hesabı açmak için kullanmanız izin vermiyor. Bu yüzden dilerseniz silmek yerine hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Instagram Nedir?   
Instagram, 2010 yılında IOS cihazlar için ücretsiz kullanıma sunuldu. Daha sonra Android cihazlar için de kullanıma açılan sosyal medya sitesi fotoğraf ve video paylaşımı yapılan platformlardan bir tanesidir. Kullanıma açılmasıyla beraber kısa sürede popülerlik kazanan site bugün yüz milyonlarca kişinin ziyaret ettiği adreslerden bir tanesidir. Instagram kullanıcılar farklı efektlerle fotoğraf ve bir dakikalık video yükleme imkanı sunuyor. Ayrıca kullanıcılar görsel ya da videoya isteğe bağlı konum paylaşabiliyor.

Paylaşımlara eklenen etiket ile birçok gönderiye kendi gönderinizi de dahil edebilirsiniz. Böylece hesabınızı da bir çok kişi tanıyabiliyor.
Keşfet sekmesi üzerinden birçok farklı kullanıcının profillerini görebilirsiniz. Takip edilen konuları keşfet bölümünde farklı içerikler sizleri bekliyor. Ayrıca kullanıcılarla özel olarak iletişime geçebilirsiniz.
Hikaye bölümünde 24 saat boyunca gözükecek fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilirsiniz.


Instagram tüm kullanıcılarına canlı yayın yapma imkanı da sunuyor. Canlı yayın yaparken dahil etmek istediğiniz arkadaşınızı ekleyerek eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz.


Telefondan Instagram Hesabı Silme

Burada anlatılan detaylar bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Eğer aynı işlemleri Instagram mobil telefonlarınız üzerinden yapmak isterseniz Ayarlar/yardım bölümünden yapabilirsiniz.

Instagram günümüzde yüz milyonlarca kullanıcısı ile en büyük sosyal medya sitelerinden biri olmayı başarmıştır. Bu adres üzerinde her gün milyonlarca fotoğraf ya da video paylaşılmaya devam ediyor. Ancak Instagram’da bulunmaktan sıkıldıysanız ve hesabınızı dondurmak ya da silmek istiyorsanız üst tarafta yer alan rehberimizi okuyarak kolayca silebilirsiniz. Hesabı dondurma ve hesabı kalıcı olarak silme farklı işlemlerdir. Eğer bir süre sosyal medyadan uzaklaşmak isterseniz hesabınızı dondurabilir ya da kalıcı olarak silebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT