İnstagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram kullanırken başkasının hikayesini indirmek istiyorsanız yapmanız gereken bu özelliği kullanacağınız bir program indirerek dilediğiniz storyi rahatça indirmek.

Yaklaşık 10 yıldır hayatımızda olan bir sosyal medya aracı olan İnstagram, kullanıcıların yalnızca internet bağlantısına ihtiyaç duyarak kullanabildikleri, ücretsiz bir sosyal medya aracıdır. Fotoğraf ve video paylaşımında tercih edilen bu uygulama oldukça popülerdir. Türkiye’ye de milyonlarca kullanıcısı olan instagramın yaklaşık 700 milyon kullanıcısı vardır.

Geniş kitlelere ulaşan, dünyanın birçok yerindeki kişileri takip edebileceğiniz aynı zamanda yazışabileceğiniz bir sosyal medya aracı olan instagrama her gün yeni bir özellik geliyor. Genellikle fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılan instagramda hikaye de paylaşabiliyorsunuz. 24 saat sonra kaybolma özelliği olan instagram hikayelerini doğrudan indirmeniz mümkün değil. Yalnızca ekran görüntüsü alarak bu kaydı tutabilirsiniz. Bununla birlikte ekran görüntüsü alırken yazılar göründüğünden ve resmin kalitesi düştüğünden dolayı ham görüntüye sahip olamayabilirsiniz.

İnstagramda Başkasının Hikayesini Kaydetmek

Her gün gelişen ve yeni bir özellik gelen instagramda başkasının hikayesini kaydetmek istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken oldukça basit. Android ve İOS cihazlar için geliştirilen instagram story kaydet ya da instagram story indir uygulamalarından birini indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Story saver uygulaması tercih edebileceğiniz ve rahatlıkla kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir. Google play store üzerinden ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulama, yıllardır milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir uygulama. Bu uygulamayı kullanarak, instagram story indirme işlemini rahatlıkla kullanmanız mümkündür.

Öncelikle yapmanız gereken uygulamayı android telefonunuza indirmek. Daha sonra uygulama üzerinden instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra dilerseniz ana sayfada görünen kişilerin hikayesini indirerek uygulamayı kullanabilirsiniz. Ya da arama butonundan hikayesini indirmek istediğiniz biri varsa aratabilirsiniz. Kişinin hikayesine ulaştıktan sonra rahatlıkla indirme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün. İnstagram hikaye indirme özelliği, herhangi bir program kullanmadan yapabileceğiniz bir özellik değildir. Yani yalnızca instagramın böyle bir özelliği yoktur. Eğer program kullanmak istemiyorsanız o halde yapmanız gereken storylerin ekran görüntüsünü almak olacaktır.  

HABERE YORUM KAT