iPhone’da Siri İle Nasıl Yazılı Mesaj Gönderilir?

iPhone’da Siri İle Nasıl Yazılı Mesaj Gönderilir?

Siri, herhangi bir durumda kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verebilen özel bir yazılımdır. Bu asistan yazılım programu kısa mesaj gönderebilir ya da mesajları bildirebilir. Peki, Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir?

iPhone kullanıcılarının asistan yazılım programı olan Siri ile yapabileceklerinizin sınırı bitmiyor. Siri sizin için arama gerçekleştirebilir ya da kısa mesaj yollayabilir. Bunları yapabilmek için parmaklarınızı bile oynatmanıza gerek kalmıyor. Bu yazımızda sizlere Siri ile mesaj yazma konusunu paylaşacağız. Bu yöntem sayesinde Siri ile mesaj yazma işlemini yapabilir, meşgul durumda olsanız bile mesaj atabilirsiniz.

Teknoloji dünyası her geçen gün yeni gelişmelerle bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bu yeni özellikler bizlere büyük kolaylıklar sunuyor. Tüm dünya tarafından bilinen teknoloji devi Apple, kullanıcıları için yepyeni bir yazılım paylaştı. Apple sistemlerinde kullanılabilen Siri uygulaması hayatımızı daha da kolay hale getirdi.

Adeta Kişisel Bir Asistan Siri
Siri uygulaması kişisel asistan gibi kullanıcılara büyük kolaylıklar sunuyor. Siri vermiş olduğunuz komutlarınızı en iyi şekilde algılayarak isteklerinizi pratik bir şekilde yerine getiriyor. Sürekli yanımızda bulunması ve kolay taşınması olması nedeniyle Siri uygulamasına insanlar çok daha fazla ihtiyaç duyabiliyor. Birilerini aramak ya da bu mesaj göndermek istediğiniz zaman Siri sizlere gerekli desteği verebiliyor. Birçok İphone kullanıcısı için Siri vazgeçilmez seçeneklerden biri oluyor.

Siri Uygulamasını Etkinleştirme
Apple kullanıcıları cihazın kurulumu aşamasında Siri’nin nasıl kullanacağı hakkında araştırmalar yapıyor. Siri uygulamasını dilediğiniz zaman aktif hale getirebilirsiniz. Siri uygulamasını açmak için ayarlar bölümünden gerekli kısmı açmanız yeterlidir.

İphone’da Siri ile Mesaj Göndermek Çok Kolay
Telefon üzerinde mesajlaşma, gündelik yaşamda insanların en yoğun kullandığı hizmetlerden bir tanesidir. İphone sisteminde bulunan Siri ile mesaj göndermek bizlere bu anlamda büyük kolaylık sunuyor. Siri ile İphone’da yazılı mesaj nasıl gönderilir?

İlk olarak Home tuşuna basarak Siri’yi aktif hale getirin,
Ekran üzerinde bizlere ‘’nasıl yardımcı olabilirim’’ yazısı ibaresi gelecek,
Mesaj göndermek istediğiniz kişinin adını söyledikten sonra mesaj gönder komutu verin,
Komutu verdikten sonra ne söyleyeceğinizi ifade edin,
Siri, belirttiğiniz mesaj mesajı hazırladıktan sonra sizlerden teyit isteyecektir,
Mesajı teyit ettikten sonra gönder komutu verdiğiniz zaman mesaj iletme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.


Siri geçtiğimiz yıl iOS 8.3 sürümüyle bearber Türkçe dil desteğini kullanıcılarıyla bir araya getirmişti. Bu güncelleme sonrasında iOS sürümlerinde Siri’yi Türkçe olarak dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. iOS işletim sisteminin bir parçası olarak görev alan Siri kişisel asistan yazılımlarından bir tanesidir. Siri üzerinden arama yapabilir, mesaj yazabilir ya da adres bulabilirsiniz. Siri üzerinden ile yapabileceklerinizin sınırı bulunmuyor. Hayatımızın her alanında bizlere büyük kolaylık sunan bu yazılım günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Üstelik yeni güncellemelerle beraber yepyeni özellikler ekleniyor.

HABERE YORUM KAT