Kadınlar en güvenli yerde, evlerinde öldürülüyor!

Kadınlar en güvenli yerde, evlerinde öldürülüyor!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yayınladığı verilerde kadınlar en fazla öldürüldü. Platformun basına yansıyan verileri göz önüne alındığında öldürülen 141 kadından yüzde 191’i evinde ölü olarak bulundu.

Haber-Aziz Muhammet Ulubaş Türkiye’de yılın ilk üç ayında 141 kadın öldürüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun basın elde ederek yayınladığı verilere göre kadınların en fazla kendilerini en fazla güvende hissettikleri yerde, evlerinde öldürüldüğü ortaya konuldu.

KADINLARIN 16’SI SOKAK ORTASINDA ÖLDÜRÜLDÜ

Platformun verilerine göre yılın ilk üç ayında 141 kadının yüzde 191’i kendi evinde öldürüldü.  Ocak, şubat ve mart aylarında öldürülen 141 kadından yüzde 41’i sokakta,  yüzde 16’sı iş yerinde, yüzde 12’si arabada, yüzde 8’i kamusal alanda ve su kenarında, yüzde 4’ü otelde ölü olarak bulunurken; yüzde 8’i de tespit edilmedi.

OCAK AYINDA 44 KADININ %58’İ KENDİ EVİNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Ocak ayı verilerine bakıldığında ise 28’i şüpheli 44 kadın öldürüldü ve bu cinayetlerin yüzde 58’i evlerde işlendi. Yılın ilk ayında ev dışında kadınların yüzde 15’i sokakta, yüzde 8’i araba ve iş yerinde, yüzde 4’ü kamusal alanda öldürüldü. Sadece bir ayda öldürülen 44 kadından yüzde 8’inin ise nerede tespit edilemedi.

ŞUBAT AYINDA YÜZDE 9’U ISSIZ ALANDA ÖLÜ OLARAK BULUNDU

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre şubat ayında 21’i şüpheli 44 kadın ölü olarak bulundu. Şubat ayında öldürülen 44 kadının yüzde 70’i kendi evinde öldürülürken yüzde 13’ü de sokakta ölü olarak bulundu. Türkiye’de yılın ikinci ayında kadınların yüzde 9’u da ıssız bir alanda ölü olarak medyaya yansıdı.

YÜZDE 8’İ SU KENARINDA ÖLDÜRÜLDÜ

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre mart ayında 19’u şüpheli 43 kadın öldürüldü ve öldürülen 43 kadının yüzde 63’ü kendi evinde ölü olarak bulunup, medyaya yansıdı. Kadınların yüzde 13’ü sokak ortasında, yüzde 8’i su kenarında öldürüldü. Sadece bir ay içerisinde öldürülen 43 kadının yüzde 4’ü araba, otel, kamusal alan ve iş yerinde öldürüldü.

HABERE YORUM KAT