"Kasıma kadar bu işi götüremeyeceğini kendisi de anlamış"

"Kasıma kadar bu işi götüremeyeceğini kendisi de anlamış"

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim yok açıklamasına cevap verdi. Öztrak; "‘kasımda seçim yok’ diyorsa sarayın kibirlisi, bu önemlidir. Kasıma kadar bu işi götüremeyeceğini kendisi de anlamış." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP MYK toplantısının ardından parti il binasında bugün basın açıklaması düzenledi. Öztrak, Erdoğan'ın erken seçim açıklaması ile ilgili yaptığı açıklamada "Kimse kusura bakması. Bu yönetimin ipiyle kuyuya inilmez. Bundan önceki seçimlerde 'erken seçim yok' deyip apar topar seçime gitmişlerdi. Ama 'kasımda seçim yok' diyorsa sarayın kibirlisi, bu önemlidir. Kasıma kadar bu işi götüremeyeceğini kendisi de anlamış daha erken seçim yapılacaktır." dedi. 

Ekonomide yaşanan gelişmelere dair de açıklamalarda bulunan Öztrak'ın açıklamaları şöyle; 

"DÜNYADA EN FAZLA DEĞER YİTİREN PARALARDAN OLDU"

* Akıl ve bilimden mahrum politikalar sonucunda, vatandaşın bankada kredi çekerken muhatap olduğu tahvil faizi hızla arttı. Devletin ödediği faiz önceki yıllara göre yüzde 22 arttı, 156 milyar 661 milyon lira oldu. Ekonomiye duyulan güveni gösteren, kredi temerrüt risk primi 800 puanın üzerine çıktı. Dünyada kendi ligimizde rekor kırdık. Aynı dönemde paramız, dünyada en fazla değer yitiren paralardan biri oldu. 

"MİLLET SORUMLUNUN KİM OLDUĞUNU BİLİYOR"

* Van'da il başkanları, esnaf gezmeye çıkıyor. Genç bir esnaf lafı hiç dolandırmadan yüzüne, 'perişanız ve bunun sorumlusu sizsiniz' diyor. İl başkanı önce esnafı azarlamaya kalkıyor, sonra bakıyor pabuç pahalı, elini sıvazlayıp akıl veriyor. Esnaf bir kere daha tekrarlıyor: 'Geçen sene 20 liraya aldığım terliği, şimdi 70 liraya alıyorum, sorumlusu sizsiniz.' Onlar milletin halini bilmese de görmese de millet sorumlunun kim olduğunu biliyor. Yediği ayazı unutmuyor.

"HALK DOYMUYORSA, BU SİZİN SUÇUNUZ"

* Çiftçimizi tarlasına gidemez hale getiren, toprağından koparan hükümet bakanı, 'Venezuela'da buğday yetiştireceğiz' diye müjde veriyor. Sayın Bakan. Bu ülkede toprak mı kalmadı? Neden 11 bin kilometre ötede buğday yetiştirmeye kalkıyorsunuz? Bakan bunun nedenini şöyle açıklıyor: Beş milyon sığınmacı nedeniyle artan ihtiyaç ve yine ülkemizin refah seviyesinin artması..." Devri iktidarında, çiftçilerimizin iki buçuk Trakya büyüklüğünde araziyi ekmekten vazgeçtiğinin farkında değil. Her bir çiftçi ailesine faiz hariç 124 bin 736 lira borcu olduğunu anlaşılan kimse bu bakana söylememiş. Hükümet sisteminin düğmesine basmalarından berri kişi başına düşen milli gelirimizin 3 bin 43 dolar azalarak, 10 bin doların altına düştüğünü belli ki duymamış. Anadolu'nun ve Trakya'nın toprakları, bu milleti yıllarca doyurdu. Şimdi doyurmuyorsa, bu sizin suçunuz.

HABERE YORUM KAT