Kazyağı Kırışıklıkları Tedavisi

Kazyağı Kırışıklıkları Tedavisi

Farklı nedenlerden ötürü ciltte kırışıklık yaşanabiliyor. Kazayağı ise göz çevresinde olan kırışıklıklar için deniyor.

20’li yaşların sonundan itibaren belirmeye başlar. Kazayağı kırışıklıkları tedavisi ile yaşanan bu sorunun ortadan kalkması sağlanır. İlerleyen yaşlar için istenmeyen görüntülere neden olabilecek bu durumdan uzaklaşabilirsiniz. Bireylerde görünüm ile ilgili rahatsızlıkların ortaya çıkması durumunda tedavi yöntemleri üzerinden çözüm sağlanabiliyor. Kolayca çözüme kavuşturulması sağlanıyor. Çözüm önerilerini dikkate alabilirsiniz. 

Kırışıklık Nedenleri

Farklı çok sayıda neden ile ortaya çıkabilir. Göz çevresinde olan kaz ayakları için birçok neden gösterilebilir. İnsan vücudunda çok sayıda bulunan protein, doku kaybı ya da kolajen hormunu kazayağı kırışıklına yol açabiliyor. Bunun yanı sıra hormonal durumlar ve genetik de kırışıklık oluşmasına neden olabiliyor. Ciltte yağ ve bağ dokusunun azalması, yüz kaslarının zayıflaması, küçülmesi gibi durumlarda da ortaya çıkabiliyor.

Cilt altındaki doku hacminin azalması ile birlikte yüzde kırışıklıklar ortaya çıkıyor.

Göz Altı Işık Dolgusu

Peki, kırışıklıklar nasıl tedavi edilir? Kazayağı tedavisi kapsamında göz altı ışık dolgusu yer almaktadır. Yaşın ilerlemesi durumunda, göz bölgesinde oluşan kazayaklarının ve devamında ise yüz çevresinde oluşan sarkmalar için de kullanılır. Yüzde daha yorgun ve mutsuz bir ifade olmasının önüne geçmek için tedavinin gerçekleşmesi sağlanabilir.  

• Gözaltı ışık dolgusu ile kırışıklar giderilebilir.

• Yaklaşık 20 – 30 dakikalık bir işlem ile sorun çözülebilir.

• Gözaltı ışık dolgusu etkisini en kısa süre içinde gösterir.

• Morluk ve şişlik yok denecek kadar az ortaya çıkar.

• Göz altı ışık dolgusu farklı kozmetik ürünlerinin bakımı ile çok daha iyi etki eder.

Botoks

Tedavi yöntemlerinden bir diğeri ise botoks oluyor. Kazayağı kırışıklarının giderilmesi için göz altı ışık dolgusu ve botoks bir arada uygulanabilir. Bunu göz önünde bulundurmak, bu alanda uzman olan doktordan bilgi almak ve çok daha fazlası ile çözümü sağlanabilir. Göz önünde bulundurun ve siz de bu alanda hizmet alın. Doğru ve etkili bir çözüm almanız mümkündür. Gözaltı botoks işlemleri ile mevcut olan kırışıkların ortadan kalkması çok daha hızlı olacaktır.

HABERE YORUM KAT