Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan ailesine yönelik iddialar!

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan ailesine yönelik iddialar!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün grup toplantısında işaret ettiği açıklamasını yaptı. CHP lideri Erdoğan ailesini hedef alarak yaptığı açıklamada ABD’ye para aktarıldığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftalık olarak gerçekleştirilen grup toplantısında kaçış planı olarak yaptığı açıklamanın detaylarını paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun resmi Twitter hesabından paylaşılan açıklama CHP liderinin çalışma odasından paylaşıldı.

"SARI BÜROKRATLAR SİZLER ÜLKEYİ BİTKİSEL HAYATA SOKTUNUZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bürokratlara seslenerek “Ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selamlar olsun onların başımızın üzerinde yeri var. İktidarımızda onların çok güzel günleri var hepsini biliyoruz, duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun. Sarı bürokratlar sizler devleti kanun dışı talimatlar uygulayarak adeta bitkisel hayata soktunuz bu süreçte kendinizi de bitirdiniz.” dedi.

KILIÇDAROĞLU BÜROKRATLARA SESLENDİ

 Kılıçdaroğlu amacının komaya sokulan devleti, komaya sokulan ülkeyi uyandırmak ve çalışır hale getirmek olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, “Size bir iyilik yapıyorum sarılar, sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin, kurtarın kendinizi çok geç olmadan küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz.”diye konuştu.  

“HUKUKA SIĞINMAK İÇİN BAŞKA BİR ÜLKEYE KAÇMAK İSTİYORLAR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ensar ve TÜRGEV Vakıflarıyla ilgili yaptığı açıklamada Amerika’da bir vakıf kurulduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “ Hukuksuzlukla yok ettikleri bir ülkeden hukuka sığınmak için başka bir ülkeye kaçmak istiyorlar. Yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler. Paravan bir vakıf kuruyorlar başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesinin üyelerine ait.” dedi.

“ERDOĞAN ÇIK SÖYLE!”

 Kılıçdaroğlu, Erdoğan ailesinden kimin olduğunu paylaşmazken; Türkiye’den iki vakıf seçildiğini ve bu vakıfların TÜRGEV ile ENSAR olduğunu söyledi. ENSAR ve TÜRGEV’in Amerikan vatandaşı bir kişiye 60 milyon$ değerinde para transferinin yapıldığını söyledi. CHP lideri; “ 1 milyar lirayı şıp diye Amerika’ya transfer ediyorlar. Bu paraları size kim verdi, siz bu paraları nereden buldunuz, siz bu paraları neden Amerika’ya sürekli transfer ediyorsunuz, bu dövizleri neden ABD’ye taşıyorsunuz, paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi? Gelelim Amerika’ya kaçmaya hazırlananlara.” İfadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu; “Erdoğan çık söyle! Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var? Çık söyle! Aileden kim gönderiyor bu paraları ve yine ailenden kim alıyor bu paraları Amerika’da? Çık anlat!” diye konuştu.

Belediye başkanlarına da seslenen Kılıçdaroğlu, bu yurtlarda kalan öğrencilere sahip çıkılmasını ve belediyelerin açtığı yurtlara alınması istedi.

HABERE YORUM KAT