Kılıçdaroğlu'ndan Nebati'ye: Enflasyonla ilgili sorunu kim çözecek?

Kılıçdaroğlu'ndan Nebati'ye: Enflasyonla ilgili sorunu kim çözecek?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP liderinin gündeminde enflasyon vardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin haftalık olağan genel kurulunda açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın enflasyonla sorunu sadece devlet çözemez açıklamasına CHP lideri grup toplantısından cevap verdi. Kılıçdaroğlu; "Enflasyonla mücadele konusunda Hazine ve Maliye Bakanı ilginç bir şey söyledi. 'Enflasyonla mücadeleyi tek boyutlu olarak sadece devletin çözebileceği bir sorun olarak görmüyoruz.' Kim çözecek peki? Devletin ne olduğunu, nasıl oluştuğunu bilmiyorlar." dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları; 

* Ukrayna ile Rusya savaş halinde. Ukrayna'da enflasyon %16,4 Rusya'da enflasyon %17,8. TÜİK'in kamuoyuna açıkladığı resmi enflasyon %73. ENAG'ın enflasyon rakamı ise %160.

* Enflasyonu düşük göstermek, işçiye emekliye dul ve yetime düşük maaş vereceğim demektir. Memurun hakkını niye vermiyorsunuz? Bunlar enflasyona neden olmadılar ki. Enflasyonun sebebi sensin.

*  Hazine ve Maliye Bakanı, 'Bu sistemden dar gelirliler harici herkes kazanıyor' dedi. 'Zalim sarayında oturur halkı görmezmiş.' Biz bu iktidarı göndereceğiz. Ekonomik buhrandan öyle noktaya geldiler ki, vatandaşı suçluyorlar. 'Sorunun bir kısmında vatandaşlarımızın tasarrufunu döviz cinsinde yapmaktaki ısrarları var' diyor. 'Bu vatandaşlar neden tasarruflarını dövize yatırıyor?' diye düşünüyor mu? Biz zenginleşmek için köşeyi dönmek için iktidar istemiyoruz. Biz bu millete hizmet için iktidar istiyoruz.

*  Diyabet hastaları yakınları aramızda... İktidarımızda, diyabet hastalarının sensörlerini geri ödeme listesine alıp konforlu hayat sunma garantisini veriyorum. Hiçbir diyabetli evladımız acı çekmeyecek, anne babasının yüreği yanmayacak.

* Kayseri'de 700 kişi partimize üye oldu. Şunu söyledik: Artık hiçbir yer onlar için kale değil. Her yerde olacağız. Kayseri'de de olacağız, Konya'da da olacağız.

* Gençlere sesleniyorum! İktidar değiştiğinde 'acaba Tweet atarsam başım belaya girer mi?' diye düşünmeyin. İktidarımızda rahatlıkla bizi eleştirebileceksiniz. Asla gözaltına alınmayacaksınız. 

* Muhafazakar genç kadın kardeşlerim, size de iki çift lafım var. Gezi olayları dolayısıyla bu ülkenin annelerine, kadınlarına nasıl hakaret edildiğini biliyorsunuz. Yarın döner bunlar size de hakaret ederler.

* Uyuşturucu baronları en büyük desteği Saray'dan alıyorlar. Evlatlarımızı zehirleyen bu baronlara da sözümdür. İktidarımızda tüm baronların saltanatına son vereceğiz. Onların burunlarından fitil fitil getirmezsem bana da Kemal demesinler.

 

* Erciyes Üniversitesi'nde binlerce öğrenci İzmir Marşı'nı söyledi. İzlerken gözlerim yaşardı. O şenlikte İzmir Marşı'nı okuyan gençlerin tek tek alınlarından öpüyorum"

 

* Konyada'ydım. SADAT'ı sordular. Son Cumhuriyet Halk Partili hayatta olduğu sürece SADAT ve benzerlerinden asla çekinmeyin, korkmayın. Çünkü biz Kuva-yi Milliyeciyiz. Artık hiçbir yer kale değil! Konya'da da Kayseri'de de CHP olacak. Onlar gidemiyorlar, biz gidiyoruz.

HABERE YORUM KAT