Lazerle Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

Lazerle Dövme Sildirme Nasıl Yapılır?

Büyük bir hevesle yaptırdığınız dövmelerinizden kurtulmak mı istiyorsunuz? Lazerle sildirme tekniği bu konuda sizlere çözüm sunabiliyor.

Peki, lazerle dövme sildirme nasıl yapılır?

Yeni nesil lazer sistemleri yüksek enerjili kısa atımları sayesinde cilt üzerinde iz bırakmadan dövmelerin silinmesine yardımcı oluyor. Bu uygulama uzman kişiler tarafından yapıldığında komplikasyon riski de en aza iniyor.

Dövmeler pek çok kişinin vücudunda yer alıyor. Büyük bir heves ve özenle yaptırılan dövmeler çeşitli nedenlerden dolayı silinmek istenebiliyor. İşte bu noktada devreye giren lazer sistemleri sizlere yardımcı oluyor.

Dokulara Zarar Veriliyor Mu?

Q anahtarlamalı lazer kısa atım lazer işlemi yaparak ısı yoluyla dövmeyi ani şekilde parçalıyor. Çok küçük parçalara bölünen dövme pigmenti de vücut tarafından uzaklaştırılıyor. Lazer sistemleri sadece istenen hedefe yönelik lazer ışını vermeleri nedeniyle normal doku hasarının da en az düzeye inmesini sağlıyor.

Tüm Renklerde Kullanılabilir

Lazer sistemleri farklı dalga boylarında çalışabiliyor. Her dalga farklı renkleri hedef alıyor. Renkli dövmelerde işlemin etkili olabilmesi için birden fazla seans gerekebiliyor. Siyah dövmeler renkli dövmelere göre daha kolay siliniyor. Ayrıca amatör dövmelerde daha kolay silinebiliyor. Kimyasal peeling yöntemi uygulanmış dövmeler ise oldukça zor siliniyor.

Hangi Sıklıkta Seans Yapılır?

Seanslar hastanın türüne göre değişiklik gösterebilir. Ağrıya toleransı olmayan kişilere anestezik kremler uygulanır. Seans sonrasında cilt üzerinde sızlama hissi ve kızarıklık görülür. Fakat bunlar bir süre sonra yok olmaktadır. Uygulamanın mutlaka tecrübeli kişiler tarafından yapılması gerekir.

Güneş Durumu

Lazer uygulamaları yapmadan 4 hafta önce güneşten korunmak gerekir. Ayrıca İşlem sonrası da 2 ay boyunca koruma işlemine devam etmelisiniz. Aksi durumda lekelenme problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu dönemde yüksek koruyucu kremlerden destek alabilirsiniz.

İşlem Sonrasında Dikkat

Seans sonrasında ortaya çıkan kabarcıkları kesinlikle koparmamanız gerekir. Dövre sildirdikten sonra bronzlaştırıcı kremlerden uzak durun. Seanslar sonrasında banyo veya duşlarınız ılık suyla olmalıdır. İşlem tamamlandıktan 1 hafta boyunca tıraş, sıcak su havuzu ve aşırı egzersizden kaçınmanız gerekir. Dövme sildirme işlemini yaptırırken mutlaka uzmanlardan destek alınız.

HABERE YORUM KAT