Liposuction Nedir ve Kimlere Yapılır?

Liposuction Nedir ve Kimlere Yapılır?

Sağlık konusunda önemli bir yere sahip olan liposuction nedir ve kimlere yapılır sorusuna en doğru cevapları bulmak gerekmektedir.

Lipocustion Nedir?

Liposuction nedir ve kimlere yapılır merak konusun olduğundan devamlı olarak kulaktan dolma cevaplar ortalıkta gezmektedir. Obezite gibi fazla kilo sorunları olmasa da bölgesel olarak zayıflama yöntemleriyle gitmeyen yağlanmaları olan kişilerin var olan yağ dokusunun yok edilmesi ve vücut yapısına iyi bir şekil kazandırılması adına uygulanan cerrahi müdahaleye lipocustion denilmektedir.

Halk arasında genel olarak yağ aldırma olarak nitelendirilen bu yöntem eski yıllardan günümüze kadar en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biri olmaktadır. Bu uygulama özellikle kalça, bel, diz, basen ve bunun gibi inatçı yağlanmalar ile bölgesel fazlalıkların görüldüğü bölgelere uygulanmaktadır. Liposuction genellikle çeşitli yöntemler ile daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1 ya da 2 mm’lik kesiler içinde 2 ile 3 mm çapında olan ince ve uzun kanüller kullanılarak vakumlanarak uzaklaştırılması şeklinde uygulanır.

Liposuction Kimlere Yapılır?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi lipocustion yöntemlerinde de uzman doktor görüşü gerekir. Bu uygulama bir zayıflama yöntemi değildir. Sadece bölgesel incelmeyi ve vücut hatlarının daha düzgün olmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Şayet bölgesel yağlanma dışında kilo problemi yaşıyorsanız ilk olarak kontrollü bir diyet ve spor programı uygulamanız gerekir.

Böylece fazla kilolardan kurtularak bu yöntem ile fazla bölgesel yağlanmaların yok edilmesi mümkün olacaktır. Liposuction sistemik bir sağlık sorunu bulunmayan hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan herkese uygulanabilir. Fakat kalp hastalığı, diyabet gibi sistemik sağlık sorunları olan kişilerin uygulama endikasyonu koymadan önce kesinlikle bir takım testler uygulanarak risk faktörleri belirlenmelidir. Tehlike teşkil edecek durumlara karşı gerekli önlemlerin alınması gerekir.

Liposuctionun İşe Yaramadığı Durumlar

Lipsuction uygulaması sonrasında kilo almak mümkün olduğundan operasyon sonrasında yaşam şekli, diyet ve egzersizlere dikkat edilmesi gerekir. Devamlı olarak kilo alıp verme durumları karşısında uygulama işe yaramaz. Doğum yapan kadınlarda lipocustion karın duvarı sarkma nedeni ile istenilen sonuç alınmaz.

HABERE YORUM KAT