Milletin Sesi Mitingi Maltepe'de düzenlendi

Milletin Sesi Mitingi Maltepe'de düzenlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe’de Milletin sesi mitingi düzenledi. İstanbul'da düzenlenen mitinge katılım oldukça yoğundu. CHP lideri mitingde yaptığı açıklamada “Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın haramilerin iktidarı son bulacak!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi daha önce Bursa olarak planladığı mitingi İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın ardından İstanbul’un Maltepe ilçesine aldı ve miting bugün gerçekleşti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI KATILDI

İstanbul Maltepe'de gerçekleşen mitinge Kemal Kılıçdaroğlu’dan önce partinin PM üyeleri ve milletvekilleri çıktı. Milletvekillerinin ardından büyükşehir belediye başkanları çıktı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun alkışlar arasında çıktığı kürsüye, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek rahatsızlıklarından dolayı katılamadı.

GEZİ YAKINLARI KÜRSÜDEN MESAJ VERDİ

Gezi tutuklarının ve gezide hayatını kaybedenlerin alilerinin de davet edildiği mitinge birçok alandan birçok temsilci de yer aldı.

Gezi aileleri adına kürsüde konuşan Meriç Kahraman;

“Dostlar; bugün burada burada sizleri 100 binlerin çok daha ötesinde milyonlarca insansımız baskıya, zulme, yağmaya, memleketin bir istibdat gibi yönetilmesine karşı aileleri ve gezi davası tutuklarının aileleri olarak selamlıyoruz. Merhaba gücünü özgürlükten ve eşitlikten alana, dayanışmayı büyüttüğümüz umudumuzu geleceğimize taşımak olan bugün bir kez daha demokrasiye güç veren herkese merhaba. Bu adalet talebi gelecek güzel günler içindir, bu adalet memleketin derelerinin özgür aktığı günler içindir, mesleklerinin gereğini yapan hak savunucularının tutsak edilmediği bir ülke için bu adalet talebi Abdo Can’ın, Ali İsmail’in, Berkin’in içindir.

Herkese, bu kalabalığa, dayanışmanıza çok teşekkür ediyoruz. Yılmayacağız, dik duracağız ve kazanacağız. Bakırköy’e ve Silivri’ye selamlar bu daha başlangıç mücadeleye devam.” dedi.

"ARTIK DOMATES ATMIYORLAR"

Meriç Kahraman’ın ardından kürsüye çıkan kağıt toplayıcısı Nusret Güllü ise “Şirinevler’de 25 yıldır ikamet ediyoruz. Davulumuzu elimizden aldılar. Pazarlardan atıkları topluyorduk artık domates atmıyorlar bizim yapacağımız bir şey kalmadı gözümüz açıldı.” diye konuştu.

"BU SENE TAMAMEN KARAYA VURMUŞ DURUMDAYIZ"

Nusret Güllü’nün ardından söz alan 65 yaşında çalışmak zorunda kalan Nazife Canoğlu ise “Ben 1970 yılından berri Türkiye’de her yola başvurdum fakat 10 senede her şeyim bitti. Benim gibiler karaya, kuma vurdu. Biz koyun gibi bir milletiz ben ırk ayrımı yapmıyorum. Beni ailem bu yaşıma getirdi hepinizi seviyorum fakat 2 yıldır yardımlarla ayakta duruyorum eşim 3 bin lira emekli maaşı alıyor, benim iki kalçamda platin var, bin 600 lira kira, bin lira fatura var. Önce Türk halkının halini soracak bir devlet istiyoruz, kapımızın çalınmasını istiyoruz bu sene tamamen karaya vurmuş durumdayım. Bir ekmek 5 lira biz bunu alamıyoruz. Akşamdan sabaha zam olur mu ben hayatta böyle zam görmedim, ben yaşamak istemiyorum. Hep yabancılar, yabancılar yabancılar... Irk ayrımı yapmıyorum biz bunları başa getiriyorsak onlar da bizim hakkımızı korusunlar.” dedi.

"VATANDAŞ EVİNE ET SOKAMIYOR"

İstanbul’da kasap işleten Fatih Uludağ ise 20 yıldır kasap olduğunu ve en kötü zamanını geçirdiğini belirtti. Uludağ, “Benim çıraklık zamanımda ihtiyacı olan dükkana geldiğinde ihtiyaç sahiplerini geri çevirme, onlara yarım et derdi fakat şimdi ihtiyaç sahiplerine et veremiyoruz. Bir sonraki eti zamla alıp zarar ediyoruz. Bunun dışında söylemek istediğim faturalar. Elektriği çok fazla harcıyoruz, büyük dolaplar kullanıyoruz, sanayi tüpü elektrik kullanıyoruz. 10 bin lira elektrik ödeyen insanlar var. Biz uygun fiyata herkse et verelim istiyoruz vatandaş evine et sokamıyor. Ramazan’ı geçirdik hepiniz misafir oldu veya misafire gitti insanlar evine et sokmuyor, tavuk alamıyor. Biz bu konuda hükümete dileklerimizi ilettik ama vatandaş kasap reyonunda şimdi et alması gerekirken bizim çöpe attığımız etleri reyondan alıyor çünkü uygun fiyatta. Ben inanıyorum ki güzel günler göreceğiz daha huzurlu günler göreceğiz.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise mitingde yaptığı konuşmada; “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu:

*Kadın cinayetleri, işçi cinayetleri, siyasilere suikast hazırlıkları... İşte bu kullanışlı aparatlarla kavga edeceğiz. Sonuna kadar kavga edeceğiz. Biz kazanacağız, söz veriyorum biz kazanacağız...

* En değerlimizi, gençlerimizi kaybediyoruz. Gençlerin yüzde 70’i yurt dışına gitmek istiyor; 550 bini gitti bile! Bu Saray ve şürekasının tek yapabildiği hamasi söylemler. Hamasi söylemlerinden bıktık.

BU EKONOMİ, ADALETSİZ YÖNETİMİN SONUCUDUR

* Ülkemiz ağır bir ekonomik buhranın içindedir. Bu, hakka, hukuka ve adalete sırt dönmenin sonucudur. Bu ekonomi, adaletsiz yönetimin sonucudur. Milyonlarca aile, ağır yoksulluk içinde geçinemiyorlar.

* Yok efendim dış güçler, yok efendim Avrupa bizi kıskanıyor, yok efendim gizli anlaşmalar var. Çok açık söylüyorum; Bunlar yalan, yalan, yalan!

*84 milyona sesleniyorum! Ülke elden gidiyor, birlikte mücadele etmek zorundayız. Bayrak bizim bayrağımız, vatan bizim vatanımız!

* İyi insan olmayı zayıflık olarak gösterenler, yani bir yüzükle yola çıkanlar milletin celladı oldu. Saraylarda fink atıyorlar, millet aç! Kendi celladınızı seçmeyin. Ahlaklı olmak, ahlaki değerlerimizi yükseltmek zorundayız.

*Bu ekonomi, adaletsiz yönetimin sonucudur. Milyonlarca aile ağır yoksulluk içinde geçinemiyorlar.

*Çok uzun süredir söyledikleri elle tutulur bir şey kalmadı. Ama az kaldı, çok az kaldı. Değişim rüzgarları esiyor. Türkiye değişime hazır. Çiftçisi, memuru, esnafı hazır!

CHP LİDERİ: BİZE KATILIN!

* Memleketi uyuşturucu bataklığına çevirdiler. Kadın cinayetleri, işçi cinayetleri, siyasetçilere suikast hazırlıkları. Kullanışlı aparatlarla kavga edeceğiz. Sonuna kadar edeceğiz ve kazanacağız. Bu ülkeden çalınanları tavizsiz geri alacağıma milletimin huzurunda bir kez daha söz veriyorum!

* Asgari ücretli açlığa mahkum olmasın istiyorsanız bize katılın. Çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız bize katılın.

 *Eğitime ve sağlığa güzel bir bütçe ayrılsın istiyorsanız, 128 Milyar doların kime satıldığını öğrenmek istiyorsanız, ödediğiniz vergilerin nereye gittiğini öğrenmek istiyorsanız bize katılın.

*5’li çetelerin kurduğu düzeni bozacağız. Bunların düzenine çomak sokacağız. 5’li çetelere ses çıkarmayanlar iyilikte yarışan belediye başkanlarımıza baskı yapıyorlar.” dedi.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT