Odaya Sinen Sigara Kokusundan Kurtulun

Odaya Sinen Sigara Kokusundan Kurtulun

Evlerde içilen sigara, ardından kötü bir koku bırakılır. Kapalı alanlarda içilen sigaranın kötü kokusu nasıl gider?

Siz de odaya sinen sigara kokusu nasıl geçer sorusunun yanıtına göre hareket ederek, yaşanan bu sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu kötü kokunun geçmesi farklı teknik ve yöntemler ile sağlanabilir. Sigara dumanı kokusunun geçmesi için yapılacaklar verilmiştir.

Sigara Kokusunun Geçmesi

Özellikle sigara kokusu duvarlara, perdelere, koltuklara geçer. Bu durumda kötü kokunun kalıcı hale gelmesi sağlanır. Kokuya reçine ve katran atığı sebep olur. Çözümü ise farklı yöntemler ile olabilir. Kokuyu gidermenin yöntemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Odayı temizleyin;

Odada olan sigara izmaritlerini ve küllükleri kaldırın. Temizliğe bu şekilde başlayın. Ardından direkt olarak temizliğin gerçekleşmesi için camları açın. Odanın iyice havalanmasını sağlayabilirsiniz.

Kolu giderici ürünler;

Sigara içerken de kokuyu azaltmayı sağlayacak olan seçenekler var. Bunlar mum ya da buna benzer kokular olabilir. Direkt olarak kokunun azalması, farklı şekilde ortaya çıkması gibi hususları göz önünde bulundurarak kokunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

  • Kokulu mum kullanmak
  • Sprey oda parfümleri kullanmak
  • Sık sık havalandırma

Gibi yöntemler ile sigara kokusuun odadan çıkması sağlanabilir. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda, çok daha hızlı şekilde çözüm üretilmiş olacaktır. Koku giderilmesi için bu yöntemleri göz önünde bulundurup çözümün sağlanması mümkündür.

Doğal Yollarla Sigara Kokusunu Gidermek

Kokunun giderilmesi için yapmanız gereken, hazırlanan yarım bardak su bardağına elma sirkesi koyarak, kabartma tozu koyarak karışımın bir hafta boyunca sigara içilen alanda kalmasıdır. Bu durumda direkt olarak sigara kokusunun en iyi şekilde azalması da sağlanacaktır. Bu ve benzer doğal koku giderici yöntemleri tercih ederek çözümü sağlayabilirsiniz.

  • 1 paket hamur kabartma tozu
  • Elma sirkesi

Karışımı sigara içilen alana koyarak, çözümün çok daha hızlı şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde, doğal yollar ile sigara kokusunun azalması sağlanır. Memnun kalacağınız bir sonuç alacaksınız. Bunun yanında mum yakmak ya da odanın sürekli olarak havalandırılması da önemlidir.  Sigara kokusunu gidermek açısından gereken en iyi şekilde tamamlanır.

HABERE YORUM KAT