CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu

CHP lideri grup toplantısında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emperyal güçlerin maşası olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısından satır başları;

 *Ülkemize huzuru, barışı getirmek zorundayız. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası. Buraya gelen engelli kardeşlerime teşekkür ederim. Bu konuda çok kapsamlı bir çalıştay yaptık. Hazırlanan raporu engellilik konusunda faaliyet yürüten bütün sivil toplum kuruluşlarına ve akademisyenlere de göndereceğiz.

* Suriye ve sığınmacılar konusunda partimiz çok iddialı. En ciddi çalışan, Suriye'de iç savaşın çıktığı günden bu yana en tutarlı söylemde bulunan partinin adı; Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Suriye'de olayların çıktığı günden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi olarak 91 önerge verdik. 6 genel görüşme önergesi verdik. 336 soru önergesi verildi ve cevap alındı. Ama 432 soru önergesine bugüne kadar cevap verilmiş değil.

* Dış politika da şahsileştirildi. Dış politikada şahsileştirmenin de ötesinde bir tehlike daha var; dış politikayı egemen güçlerin talepleri doğrultusunda yapmaya kalktığınızda çok daha derin sorunlar yaratıyorsunuz. Bugün geldiğimiz nokta budur.

* Beyefendi "Emevi Camii'nde namaz kılacağız" dedi. O günden bugüne 3 milyon 600 bin Suriyeli ülkemize geldi. 

Bunları görüp de aklı başında olan bir insan toplum içine çıkamaz. Utanır!

* 4 soru sormuştum.

1)Sığınmacıların gerçek kimlik bilgilerini ispatlamalarını talep ettiniz mi? Cevap yok!

2)Neden vatandaşlık dağıtıyorsunuz? Cevap yok!

3)Güvenlik soruşturması yapıyor musunuz? Cevap yok!

4)Kaçak geçişe neden izin veriyorsunuz? Cevap yok!

* Dünya beşten büyüktür" diye yeri gelince üfürüyorsun. Ama Birleşmiş Milletler'e gidip çözüm isteyemedin, bir mektup dahi yazamadın. Niçin? Çünkü patrondan korkuyorsun! Emperyalist güçlerden korkuyorsun! Ben dünya lideriyim" diyor ya en son sırada bile lider olamazsın sen. Lider dediğin tutarlı olur. Rüzgar gülünden lider olmaz..

* Bahçeli'ye soruyorum; Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devleti yöneten bir kişinin başka bir devleti yöneten kişi tarafından kapıda dakikalarca bekletildiğini gördün mü? Görmediysen hangi yüzle destek veriyorsun, hangi ahlakla destek veriyorsun?

* İçişleri Bakanı daha geçen gün açıklama yapıyor şimdi; 'Avrupa Birliği, Türkiye'nin göçmen deposu olmasını istiyor!' Günaydın beyefendi günaydın! Dünyadan bu kadar habersiz. Peki o anlaşmayı imzalayan zatın adı ne? Sen şu an onun emrinde çalışıyorsun.

* Ülkeyi yönetenler rest çekemiyor, ciddi bir adım atamıyor. 3 milyar Euro'ya insan ülkesini satar mı? Geri Kabul Anlaşmasını kabul etmeyin dedik. Sığınmacılar için Türkiye Avrupa'nın hapishanesi oldu.

* Ülkemiz bir kaçak istilası altında. İnsanlarımızın mahalleleri gitti, gerginlik artıyor. Milletimiz burnundan solumaya başladı. 

* Gettolar oluşmaya başladı. Ülkemizi, insanımızı seviyorsak bu sorunları sağduyu ve akılcı politikalarla çözmek zorundayız. Ülkeyi bu halden kurtaracak olan partinin adı; Cumhuriyet Halk Partisi'dir.

HABERE YORUM KAT