Perma Nedir? Saçta Kalıcılığı Ne Kadar Sürüyor?

Perma Nedir? Saçta Kalıcılığı Ne Kadar Sürüyor?

Genellikle düz saçlı kişilerin tercih ettiği perma yöntemi ile saçlarınızın kıvırcık olması sağlanır. Ancak iyi bir kuaförde bu işlemi yaptırmanızda fayda var.

Perma, dalgalı veya düz saç tipini kıvırcık forma kavuşmasını sağlayan bir saç işlemidir. Genellikle eski yıllarda moda haline dönüşen ve günümüzde hala bayanların sıkça yaptırdığı bir işlemdir.

Eskiler perma hakkında her şeyi bilir! Ancak yeni nesil permanın ne işe yaradığını ve saçın ne kadar süre kıvırcık kaldığını bilemez. Bu nedenle perma konusu hakkında geniş bir araştırma yaparken konu ile ilgili sizleri bilgilendireceğiz.

Perma İle Saçınızı Kıvırcıklaştırın!
Düz veya dalgalı saç yapısına sahip kişiler perma ile saçlarına bu işlem ile kıvırcık form verebilir. Son zamanlarda saçlarında değişiklik yapmak isteyen kişiler perma yaptırarak kıvırcık saç modelini rahatlıkla kullanabilir.

Perma İle Saçın Kıvırcıklığı Ne Kadar Kalıcı Olur?
Perma saç modelini yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de kıvırcıklığın ne kadar süre gideceğidir. Perma saç 3 ay ile 1 yıl arasında değişkenlik gösterir. Perma uygulanan saç belirtilen süre içerisinde kıvırcıklığını kaybeder ve eski saç formuna dönüşür.

Perma Saça Nasıl Uygulanır?
Perma yaptırma aşamasına gelindiğinde saçların temiz olması gerekir. Bazı söyleyişlere göre perma yaptırmadan önce saçın kirli olması gerektiğini söylese de saçın temiz olması gerekir.
Saça uygulanan perma solüsyonu saçın iç tabakasında bulunan sülfür bağını kırmaktadır. Böylece saça yeniden şekil verilebilir. Daha sonra perma ekipmanları ile saçlar sarılır ve işlem sonlandırılır.

Perma İşlemi Saça Zarar Verir Mi?
Perma yaptırmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konulardan biri de permanın saça zararı olup olmadığıdır. Perma saça uygulanan kimyasal bir şekillendiricidir. Bu sebeple permanın saça zarar verdiğini söyleyebiliriz. Uygulama aşamasında saç ile yarım saat bekletilen kimyasallar ile ısı saçın yapısına zarar vermektedir. Bu doğrultuda saç dökülmesi ve saç yapısının zayıflaması gözlemlenir. Ayrıca bu durum bazı yan etkilere de sebep olabilir. Siz de perma yaptırmak istiyorsanız bu tür olumsuzluklar ile karşılaşabileceğinizi unutmayın.
 

HABERE YORUM KAT