Pilates Kilo Verdirir Mi?

Pilates Kilo Verdirir Mi?

Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımıza katkıda bulunan pilates kaslarımızın da güçlenmesini sağlıyor.

Bu kadar özelliği olan pilatesin kilo verdirip verdirmediğini pek çok kişi merak ediyor. Bu yazımızda kısaca Pilates kilo verdirir mi? Sorusunun yanıtına bakacağız.

Pilates Nedir?

Pilates nedir? Joseph Pilates tarafından geliştirilen bu spor omurgayı destekleyen, vücudumuzdaki temel kasları güçlendiren uygulamalardan bir tanesidir. kombine hareketlerin yer aldığı bu spor dalında özellikle kaba etlere odaklanılır. Uzmanlar tarafından da önerilen pilates, vücudu rehabilite edici yapısıyla öne çıkıyor.

Pilates Ne İşe Yarar?

Pilatesin faydalarını saymamız gerekirse;

  • Kasları güçlendirerek omurga ağrılarından kurtulmamıza yardımcı olur.
  • Ruhsal olarak gelişimimizi sağlar.
  • Kan dolaşımını arttırır.
  • Vücuda esneklik kazandırır.
  • Daha sıkı bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olur.
  • Kas gerginliğini azaltır.
  • Toksinlerin atılmasını sağlar.
  • Nefes alışverişini düzenler.
  • Zihinsel gücünüzün artmasını sağlar.
  • Duruş bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olur.

Pilates Zayıflatır mı Kilo Verdirir mi?

Pilatesin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmenize de yardımcı olabilir. Fakat pilates tek başına zayıflayan bir spor değildir. Pilates ile beslenme programınıza da dikkat etmeniz gerekir. Pilatesle beraber kadriyo egzersizleri de yaparak, kolayca kilo verebilirsiniz.

Reformer Pilates Nedir?

Spor aletlerinin kullanıldığı reformer pilates; vücuda esneklik kazandıran uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama sayesinde kişini kendisini daha enerjik, pozitif ve stresten arınmış şekilde hisseder. Klasik pilatese göre daha farklı olan reformer pilateste pelvik karın kasları ve alt karın kaslarının iyice çalışmasını sağlar.

Reformer Pilates Kilo Verdirir mi? Zayıflatır mı?

Reformer pilates de tıpkı pilates gibi sağlıklı kilo verebilmenize yardımcı olur. Aletle yapılan reformer pilates; bölgesel olarak zayıflamak isteyenlere büyük bir destek sunar.

Reformer pilates vücudun tüm bölgelerinin dengeli bir şekilde hareket etmesini sağlar. Kilo verme süreci metabolizma hızınıza göre değişiklik gösterebilir. Karın, kalça, bacak, bel bölgesine özel sıkılaştırma hareketlerini yaparak ayrıca daha gergin bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bu yazımızda plates ve reformer pilates ile zayıflamak mümkün mü? sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Bu uygulamalardan yararlanarak sizde sağlıklı bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT