Ş.K. erkek şiddetinde yaşadıklarını anlattı!

Ş.K. erkek şiddetinde yaşadıklarını anlattı!

Türkiye’de kadına karşı şiddete bir yenisi daha eklendi. İzmir’de ikamet Ş.K isimli kadın erkek arkadaşı tarafından cinsel saldırıya uğradı ve üzerine pompalı silahla iki el ateş açıldı Ş.K Son Gündem Gazetesi’ne yaşadıklarını anlattı.

Türkiye’de geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde 51 kadın cinayeti işlendi. Ş.K şans eseri bunlardan birisi olmamayı başardı ve öldükten sonra değil, yaşarken gündeme gelmek istediğini, failin gerekli cezayı almasını istediğini iletti.

İzmir’de 27 Mayıs 2022 tarihinde Ş.K isimli kadın, arkadaşının evinde tek başına olduğu sırada sevgilisi Sinan T. Tarafından önce cinsel saldırıya uğradı sonra da üzerine pompalı tüfekle 6-7 metre mesafeden iki el ateş açıldı. Ş.K vücudunda saçma parçalarının olduğunu belirtti.

“İŞTEN ÇIKARILDIM, TAZMİNATLA KENDİME ÖZEL KORUMA TUTTUM”

Sinan T.’nin evli olduğunu da söyleyen Ş.K., “Savcı Bey şahsın tutukluluk durumunu her 30 günde bir yeniden değerlendirerek, tutuksuz yargılanmasına dair de karar çıkarabiliyor. Bu süre şimdi doldu. Ben İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde güvenlik görevlisi olarak şahısla aynı yerde çalışıyordum fakat ben mart ayında hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldım aldığım tazminatla da kendime 27 Mayıs’ta 24 saatliğine iki özel koruma tuttum.” Dedi. Ş.K ayrıca failin kendisinden sonra da işine devam ettiğini sözlerine ekledi.

Ş.K YENİDEN ÖZEL KORUMA TUTMAYI DÜŞÜNÜYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından arandığını ve Sinan T.’nin tutukluk süresinin devam ettiğini belirtti. Ş.K. bu kararın değişebileceğini ve bunun bir itiraz sürecinin de olduğunu belirtirken;  failin tutuksuz yargılanması durumunda koruma hizmetlerinin artacağını fakat bu hizmetlerin yetersiz kalması ya da kendisini güvende hissetmemesi durumunda yeniden özel koruma tutmayı düşündüğünü ifade etti.

“3 SAAT BOYUNCA KAPALI TUTULDUM”

Evlerinin birbirine yakın olduğunu söyleyen Ş.K, 3,5 yıllık ilişkilerinin olduğunu ve 3 yıl boyunca kendisinden ayrılmak istemesinden dolayı hem fiziksel hem de psikolojik olarak şiddet uyguladığını açıkladı. 12 Aralık 2020 tarihinde bir kamu kuruluşunda 3 saat boyunca kapalı tutulduğunu söyledi. Ş.K.‘nin polise gitmesi halinde onu öldüreceğini söyleyerek tehdit ettiği, adalete güvenmediği ve bu ilişkinin ortaya çıkması halinde Ş.K’yi işten çıkarttıracağını söylediği için gitmediğini belirtti.

HABERE YORUM KAT