Sağlık Durumuna Göre Yiyecek Veren Otomat

Sağlık Durumuna Göre Yiyecek Veren Otomat

Otomatlarda hiç bu şekilde bir özellik hayal ettiniz mi? Sağlık durumuna göre yiyecek veren otomat!

Farklı pek çok alanda otomatlar bulunur. Sizin su ya da buna benzet gıda aldığınız bir makinedir. Sağlık durumuna göre yiyecek veren otomat ise yüz tanıma özelliğine sahip olan, sizin talep etmenizin hemen ardından ise size sağlık durumunuza göre yiyecek sunan bir makinedir. Bu şekilde çok daha sağlıklı beslenmenin olması, kişinin sağlık durumunu hatırlaması, ona göre hareket etmesi gibi durumlar da hedeflenmiştir.

Yüz Tanıma Özellikli Otomat
Bakıldığında özellikleri konusunda pek çok kişiyi memnun edeceğe benziyor. İtalya merkezli bir şekilde üretildiğini söylemek mümkün. Rhea Vendros tarafından geliştirilmesi sağlanmıştır. İlk olarak piyasaya sürülmesi ise İngiltere’de olmuştur. Kullanıma açılmıştır. Makinenin 22 inçlik bir ekran üzerinden yüz tanıma özelliğinin kullanılması söz konusu. Bu durumda direkt olarak kişilerin en iyi şekilde sağlık durumunun analiz edilmesinin hemen ardından özelliklere uygun şekilde bir sonuç verilmesi sağlanıyor. 

Yüz tanıma kontrolü;
Sağlık durumunun incelenmesini sağlamak açısından yüz tanıma özellikli otomat herhangi bir şekilde karşı tarafa bir yiyecek vermeden, ilk olarak yüz tanıma özelliğinin devreye girmesi sağlanıyor. Bunun ardından işlemin yapılması ile ona uygun seçeneklerin sunulması sağlanıyor. Kişinin bu durumda direkt olarak ona uygun şekilde yiyecek alması da mümkün oluyor. Yüz tanıma kontrolünün yapılmasından sonra, ona uygun bir şekilde yiyecek verilmesi sağlık açısından da önemli bir adım olarak görülüyor.

Sağlık Kaydına Göre Yiyecek Veriliyor
Yüz tanıma özelliği ile birlikte, sağlık durumuna göre hareket ediliyor. Bu durumda direkt olarak sağlık kaydının durumuna göre, yiyeceğin de ona göre verilmesi sağlanıyor. Sağlık kaydına göre yiyecek veren otomat tamamen ona uygun atıştırmalıklar belirleyerek ona göre veriyor. Bu durumda direkt olarak yiyeceklerin tüketimi konusunda da sağlıklı bir adım atılmış oluyor. Taleplerinizin ona göre şekillenmesi ile siz de sağlık durumunuza uyan şekilde beslenme fırsatı bulabilirsiniz.
•    Yaş
•    Vücut yapısı
•    Ruh hali
Gibi hususlar da göz önünde bulundurularak ona göre hareket edebilir. Değerlendirmeniz durumunda, ona göre hareket etme konusunda isteneni yapabilirsiniz. 

Programlanabiliyor
Özel bir program ile de sunulması mümkün. Öncesinde ayarlamalar yapılabilir. Direkt olarak durum ve koşullara göre, kişinin kişisel özelliklerine göre hareket ederek de ona uygun bir atıştırmalık yiyecek sunması mümkün. Bu analizin yapılmasının ardından uygun olan yiyecek ve diğer seçenekler ile sorunsuz bir şekilde hizmet veriliyor. Otomat üzerinden istenen gıdanın alınması da bu şekilde sağlanabiliyor. Programlama konusunda tamamen özelliklere göre hareket ederek, ona uygun şekilde işlemlerin tamamlanması ile sorunsuz bir şekilde gıdanın belirlenmesi söz konusu olabilir. Sağlık kaydına göre atıştırmalık veren otomat ile sağlıklı beslenmek mümkün.

HABERE YORUM KAT