Sarıbal; “Yaşam için havaya, suya ve gıdaya ihtiyaç var"

Sarıbal; “Yaşam için havaya, suya ve gıdaya ihtiyaç var"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı CHP İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz, Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen ve CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın katılımıyla parti il binasında basın açıklaması düzenledi.

HABER-AZİZ MUHAMMET ULUBAŞ CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba basın açıklamasında ilk sözleri söyleyen isim oldu. Karaoba, “Gözlerindeki ışıltı yurt dışında görünmüyor, ülkede görünmüyor. Biz Millet İttfakı’nda tek adamın karar aldığı bir sisteme karşı olduğumuz için mücadele ediyoruz.” Dedi. CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba CHP PM Üyesi, Bursa Milletvekili, tarım politikalarından sorumlu genel başkan başdanışmanı Orhan Sarıbal’a hoş geldiniz dileklerini iletti.

dsc-0363-001.jpg

“ÇİFTÇİLER KAN AĞLIYOR”

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba çiftçilerin kan ağladığına vurgu yaparken; seçim yasası ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Karaoba, “Masada bu işi çözmeye çalışıyorlar her yerde söylüyoruz; ‘Nerede çözmeye çalışırsanız çalışın artık Abbas yolcu bağlasınız durmaz ilk seçimde gidicisiniz Millet İttifakı gümbür gümbür geliyor.’ Bugün il örgütlerimiz sahada ve gece gündüz çalışıyor.” diye konuştu.

dsc-0342.jpg

SARIBAL’DAN MEDYA VURGUSU

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Karaoba’nın ardından açıklamalarda bulunan CHP PM Üyesi, Bursa Milletvekili, tarım politikalarından sorumlu genel başkan başdanışmanı Orhan Sarıbal ise basın özgürlüğünün önemine değindi. Sarıbal, “Biz sansür edilen, baskı altında tutulan, kamu kaynaklarıyla havuz medyasına dönüştürülen ve iktidarın borazanlığını yapan medyadan değil; gerçek haberi ulaştıran tüm basın emekçilerimize özgürlük talebimizi Orta Anadolu’dan, Uşak’tan tekrar en yüksek sesle sesleniyoruz ve söylüyoruz.” dedi.

dsc-0343.jpg

OLASI CHP İKTİDARINDA TARIM POLİTİKALARI

CHP PM Üyesi, Bursa Milletvekili, tarım politikalarından sorumlu genel başkan başdanışmanı Orhan Sarıbal demokrasiden ve liyakatten yana bir devlet düzenini inşa edeceklerini belirtti. Türkiye’de tarımın geldiği noktayla ilgili de açıklamalarda bulunan Sarıbal, iktidara gelmeleri durumunda yapacaklarını anlattı. Orhan Sarıbal iktidara geldiklerinde çiftçinin borcunu yapılandıracaklarını belirtti. Anayasa maddesini işaret eden Sarıbal, yüzde 1 oranındaki gayri safi yurt içi hasılanın tümünün tarıma verileceğini vurguladı. Sarıbal çiftçiye 79 milyar verilmesi gerekirken 29 milyar verildiğini ve 50 milyar TL tutarında açık bulunduğunu da sözlerine ekledi. Orhan Sarıbal ithalata karşı olmadığını fakat yeterli oranda yapılması gerektiğinin altını çizerken ithalatı azaltacaklarını da sözlerine ekledi.

dsc-0368.jpg

“YAŞAMIN SÜREBİLMESİ İÇİN HAVAYA, SUYA VE GIDAYA İHTİYAÇ VAR”

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal çiftçiye verilecek destekteki para kaynağında ise sarayları, uçakları, cezaevlerine yapılan harcamaları adres gösterdi.  Tarım konusunda plansız bir modelin olduğunu da ifade eden Orhan Sarıbal; bir insanın yaşamını sürdürebilmesi için havaya, suya ve gıdaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Basın açıklamasının ardından partiye üyelikleri gerçekleşen isimlere rozet takıldıktan sonra parti heyeti Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Atalay Savaş’ı ziyaret etti.

dsc-0369.jpg

HABERE YORUM KAT