Sertel; “Sorun yok diyenler sorunu çözemezler”

Sertel; “Sorun yok diyenler sorunu çözemezler”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel Uşak’ta CHP il yönetimini ziyaret etti. Partinin Uşak’taki il binasında gerçekleşen ziyarete üyeler ve parti yönetimi ile il başkanı Ali Karaoba ve Milletvekili Özkan Yalım katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel Uşak’ta parti teşkilatını ziyaret etti. Parti il binasında gerçekleşen ziyarete CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen ile parti yönetimi ve üyeler katıldı. CHP il yönetimi parti il binasında basın açıklaması yaptı. Atilla Sertel’e hoş geldiniz dileklerini ileten CHP İl Başkanı Ali Karaoba söz daha sonra Milletvekili Özkan Yalım’a verdi. Sertel’i Uşak’ta görmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Yalım; katılımcılara ve Atilla Sertel’e hoş geldiniz dileklerini ilettikten sonra mikrofonu CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’e verdi.

"UŞAK DİĞER KENTLERLE AYNI SORUNU YAŞIYOR"

Parti il binasında yapılan basın açıklamasında konuşan Sertel; “Odaları ziyaret ettik burada gördüğüm ve yaşadığım diğer kentlerle aynı noktada birleşiyor. Bütün oda başkanlarımız Türkiye’de zam, zulüm ve sıkıntı içerisinde olduklarını söylüyorlar. Bir malın sattıkları fiyata alamadıklarını söylüyorlar.” dedi.

"VATANDAŞLAR BU HAKARETLERİ HİÇ HAK ETMİYOR"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sürtükler” ifadesine karışlık Sertel yaptığı açıklamada; “Halkımıza her gün televizyon ekranında sorun yaratan ve toplumu ayrıştıramaya yönelik kötü bir dil kullanan bir yönetim anlayışının olduğu hepimiz tarafından biliniyor. Türkiye bunu hiç hak etmiyor, vatandaşlar bu hakaretleri hiç hak etmiyor çünkü bu ülkenin insanları namuslu, onurlu ve kişilikli insanlar.” ifadelerini kullandı.

"SORUN OLDUĞUNU TESPİT EDENLER SORUNU ÇÖZERLER"

Türkiye’de ekonomik kriz olduğuna değinen Sertel; “Oda başkanları ile vardığımız nokta Türkiye’de sorun olduğu ve Türkiye’de çözüm noktasının bizim tarafımızdan aranması gerektiği noktasıdır. Biz sorun var diyoruz onlar sorun yok diyorlar zaten sorun olduğunu tespit edenler ancak sorunlarını çözebilir. Sorun olmadığını söyleyenler zaten sorunu çözemezler. Biz halkı çektiği sıkıntıyı anlatıyoruz, halk giderek yoksullaştı diyoruz onlar hiçbir sorun olmadığını söylüyorlar. KİT Komisyonu’nda diyorum ki, arkadaşlar geçen sene 2 milyon 498 bin ton kömür dağıtılmış bu sene bu rakam 1 milyon 200 bin tona düşmüş çok büyük azalma var neden yoksulluk artarken kömür dağıtımı azaldı diye soruyorum AK Parti vekilleri halkımız zenginleşti diyorlar. Halkla teması kesmişler saraydan bakıldığında hiçbir sorun yok çünkü en organik gıdalara bir kuruş verilmiyor.” dedi.

HABERE YORUM KAT