Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

En rahatsız edici cilt sorunlarından birisi de hiç şüphesiz siyah noktalardır.

Aşağıda sayacağımız maddeler ile birlikte siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Siyah noktalar nasıl geçer sorusu, birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Siyah noktalar, en az sivilce kadar rahatsız edici olabilmektedir. Birçok sebeple oluşabilecek siyah noktalar için birbirinden farklı yöntemler kullanabilirsiniz. 

Bal Maskesi
Bal, besin değerleri açısından oldukça tatmin edici bir besindir. Çok iyi bir nemlendirici olan balın bir diğer özelliği de antioksidan olarak kullanılmasıdır. Bal maskesi için bir tatlı kaşığı balı alın ve yüzünüze bir pamuk yardımı ile sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü, iyi bir şekilde durulayın. Bal maskesini düzenli bir şekilde uygulamanız sonucunda, faydasını açıkça göreceksiniz. 

Yulaf Unu Maskesi
Yulaf unu maskesi yapmak için bir kaşık yulaf ununu, yarım fincan bardağı su ile karıştırın. Yulaf unu ile su kıvama geldikten sonra, siyah noktalarınızın üzerine iyi bir şekilde uygulayın. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra yarım saat bekleyin. Yarım saat sonunda yüzünüzü ılık su ile durulayın. Düzenli bir şekilde yulaf unu maskesi sonucunda, siyah noktalarınızın temizlendiğini göreceksiniz. Siyah noktalarım var diyenler, yulaf unu maskesini düzenli bir şekilde yaparak, siyah noktalardan kurtulabilir.

Buhar Banyosu
Cilt yüzeyinin kirle dolmasının ardından, siyah noktalar oluşmaktadır. Cilt temizliği ne kadar sık yapılırsa yapılsın, siyah nokta oluşumu kaçınılmaz olmaktadır. Yüzünüzde oluşan bu kirleri, buhar banyosu yaparak geçirebilirsiniz. Buhar banyosu yapmak için ilk öncelikle bir tencerenin içine bir miktar su koyun ve suyu ısıtın. Su kaynadıktan sonra buhar oluşacaktır ve yüzünüzü buhara doğru tutun. Buhar cildinize nüfuz ettikçe, cildinizde gözenekler açılacak ve cilt temizliği daha kolay olacaktır. 

Limon Suyu ve Yoğurt Maskesi 
Siyah nokta probleminiz varsa, limon suyu ve yoğurt maskesini de yapabilirsiniz. Bir limonun suyunu çıkarın ve çıkan limon suyunu, bir kase yoğurda ilave edin. Oluşan bu karışımı pamuk yardımı ile yüzünüze iyice yedirin. Böylece yüzündeki sivilceler kuruyacak ve siyah noktalar da geçecektir. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise şudur: limona alerjiniz var mı? Limona alerjim var diyorsanız, bu maskeyi yapmamalısınız. 

 

HABERE YORUM KAT