Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Birçoğumuzun cildi soğuk havalarda kurumaya veya soyulmaya başlar bu yazımızda soğuk havalarda cilt bakımı nasıl olmalı? Sorusunu ele alacağız.

Rüzgarlı ve soğuk havalar cildin nem tutma kapasitesini düşürmektedir. Bundan dolayı cildimiz kurumaya, çatlamaya ve bunlarla birlikte kırışmaya başlar Bu yazımızda ürün eğitmeni Sunny Shaper’in önerilerini sizlere sunmaktayız.

Göz Kremi Kullanın

Soğuk havalar daha çok kurumaya neden olduğu için yüzümüzdeki en hassas noktalardan birisi olan göz çevresi kurumaya daha çok elverişlidir. Bu kuruluktan kaynaklanan sorun nedeniyle göz çevremizde kırışıklıklar da artar. Bu nedenle göz kremi kullanmak en doğru çözüm.

Dörtte üçü sudan oluşan vücudumuz için su en önemli ve en gerekli minerallerin başında gelir. Rüzgarlı ve soğuk hava yüzümüze değdikçe yüzümüzdeki nem miktarı azalmaktadır. Bu nem kaybını önlemek için de su içmek en önemli faktördür.

Soğuk Havalarda Dudağın Kuruması

Dudaklarımızdaki kurulukta kışın getirdiği önemli sorunlardan birisidir. Dudaklarımızdaki kuruluğu gidermek için zeytin yağı veya badem yağı gibi doğal unsurların dışında hassas koruyucu dudak kremleri kullanmakta bu durumun çaresi olan etmenlerdendir.

Cilt hijyeni ve bakımı da kışın getirdiği olumsuz etkileri önlemede en önemli araçlardan birisidir. Bu nedenle cildin sabah akşam doğru bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Göz çevresi başta olmak üzere yüzümüzün doğru temizleyici ve nemlendiricilerle yıkanması gerekmektedir. Bu uygulamalardan sonra yüzünüz renksiz, cansız ve mat görünümünden kurtulur

Soğuğa Karşı Peeling

Bunların yanı sıra soğuk rüzgarın etkisiyle içi kirle dolan gözeneklerin açılması içinde peeling en doğru çözümlerin başından gelir. Bu nedenle sabah akşam peeling uygulayarak cildinizin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunları kısa bir şekilde ele alacak olursak kışın soğuk havanın etkisiyle nemli olan cildimiz daha çok kuruduğunu ve bu nedenle erken yaşta kırışmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu erken yaşta kırışmaları önlemek için de belli başlı yöntemler vardır. Söylediğimiz gibi cilt bakımı ve temizliği çok önemlidir. Ayrıca doğal yöntemlerde bu sorunu çözmenizi sağlayabilir. Ayrıca su tüketimi de göz ardı edilmemelidir. Çünkü su sadece yüzümüz için değil vücudumuz için de en önemli içecektir. Bu sayede soğuk havalarda cildin tahriş olması gibi sorunlarla baş etmek zorunda kalmazsınız.

HABERE YORUM KAT