Twitter Spaces Özelliği Nedir?

Twitter Spaces Özelliği Nedir?

Twitter Spaces özelliği son günlerde çok popüler olarak kullanılan ve birkaç ay önce duyurulan bir test sürümü olarak ortaya çıktı.

Twitter Spaces uygulaması, milyonlarca kullanıcısı olan Twitter’ın Clubhouse benzeri bir uygulamadır. Her geçen gün etkisi de kullanıcı sayısı da artış gösteren bu uygulamalar, beta sürüm olarak da Android kullanıcılarının hizmetine açıldı. Bir sohbet kanalına katılan ve aktif hale gelen bu işlemler henüz kişinin kendi kanalını kurmasına imkan sağlamıyor. Bu yüzden gereken çalışmaların devam ettiği ve Kişilerin kendi özel sohbet kanallarını oluşturup kullanmalarının yakında gerçekleştirileceği açıklandı. Uygulamalarının Android’e gelmesi nedeniyle bu platformdaki etkisinin artış göstereceği tahmin ediliyor. 

Süper Takip De Duyuruldu
Geçtiğimiz günlerde birçok kişinin tepkisini de çeken Twitter süper takip özelliği de duyurulmuştu. Bu özellikle ücretli olarak kullanılacak olan süper takip özelliğiyle ücret karşılığı ekstra içeriklere sahip olunacağı açıklandı. Abonelerin ücret ödemeleri durumunda bonus tweet ve bir topluluk grubuna erişimlerinin kolay hale geleceğini açıkladı. Doğrudan yayıncıların da hayranlarından ödeme almalarını sağlayan bu durum, ekran görüntülerinde birçok avantajın elde edilmesi için 4.99 USD karşılığı hayata geçirilecek. 

Sesli sosyal medya uygulaması olarak dikkat çeken bu gelişmelerin uygulayıcılar tarafından sıkça tercih edilmesi ve öne çıkan birçok detayın da güvenli internet kullanımı hususunda dikkatleri çektiği biliniyor. Özellikle her geçen gün popülaritesini arttıran bu uygulama, milyonlarca kullanıcının odak noktası oluyor. 

Clubhouse’un Rakibi 
Son dönemlerde oldukça fazla kullanılan ve popüler hale gelen Clubhouse uygulamasının en yakın rakibi olan bu uygulamaların hem ücretli Twitter için hem de sohbet kanallarının özelleştirilmesi için tercih edildiği bilinmektedir. Mart ayı içinde çok sayıda güncelleme alan ve geliştirilmesi beklenen uygulamanın eksikliklerinin giderileceği ve sesli iletişim konusunda daha önemsenmiş bir kullanım imkanı sunacağı tahmin ediliyor. 

Birçok konuda rakiplerinin apk’sinin çıkacağı uyarılarında bulunan birçok kullanıcı güvenli olarak bulmadığı bu konuların daha güvenilir platformlarda ortaya çıkması için beklentide olduklarını düşünüyor. IOS’un daha güvenli olduğu ve uygulamaların bu alanda yayınlanması halinde daha sık tercih edileceği ifade ediliyor. 

HABERE YORUM KAT