Uşak’ta ilk kez düzenlenen festival renkli görüntülerle başladı

Uşak’ta ilk kez düzenlenen festival renkli görüntülerle başladı

Uşak Belediyesi tarafından kurulan Genç Kuşak ekibinin öncülüğünü yaptığı “Gençkuşakfest" dün gerçekleşen açılış töreni ile başladı. 14-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde çeşitli etkinlikler ve konserler Uşaklıları bekliyor.

Haber-Aziz Muhammet Ulubaş Uşak Belediyesi’nin katkılarıyla Genç Uşak’ın organizasyonundaki Gençkuşakfest başladı. 14 Mayıs’ta eski belediye binasının önünden başlayarak Atapark’a kadar kortej yürüyüşle başlayan tören Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti Uşak İl Başkanı Av.Fahrettin Tuğrul, AK Parti’nin milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş’in yanı sıra protokol üyelerinin gerçekleştirdiği açılış töreni başladı. Uşak’ta ilk kez gerçekleşen festival renkli ilk günden renkli görüntülere sahne oldu.

halk-kortej-001.jpg

“UŞAK’TA YAŞAMANIN KEYİFLİ OLDUĞU BİR ORTAMI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın “Uşak Belediyesi olarak bünyemizde oluşturmuş olduğumuz Genç Kuşak projesiyle gençlerimize daha fazla imkan sağlamak, onların sosyal, kültürel, sportif, eğitim gibi her anlamda Uşak’ta yaşamının keyifli olduğu bir ortamı sağlamak için de arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz.” dedi. Çakın bu projeye çok uzun zamandır emek verdiklerini ifade etti.

halk-kortej2.jpg

ÇAKIN GENÇ KUŞAK PROJESİNİ ANLATTI

Genç Kuşak projesini anlatan Çakın; “Temelde amacımız, arzumuz, isteğimiz şudur ki; Uşak’ta gençlerin yaşamaktan keyif aldıkları aynı zamanda kültürel, sosyal, sportif, eğitisel, bilgi ve teknoloji anlamında da en iyi imkânlardan yararlandığı projeyi hayata geçirmek misynonumuz. Gençlerimizin özellikle iyi bir gelecek sahibi olmaları için eğitim anlamındaki ihtiyaçlarının karşılanması için liseli öğrencimizin iyi okullar kazanıp şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeleri için, üniversite öğrencilerimizin öğretim hayatını en iyi şekilde geçirip, başarılı birer mezun olarak kalmaları veya ayrılmaları için de pek çok projeyi hayata geçireceğiz. Bunlardan birisi de yeni kütüphanemiz ve etüt merkezi.” İfadelerini kullandı.

motor-belediye2.jpg

“BUNLAR EMEKLEME DÖNEMİ”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın Genç Kuşak projesinin emekleme evrelerinde olduğunu ve ilerleyen zamanlarda gerçekleşecek projelerin tüm gençler için Uşak’ta yaşamayı daha keyifli bir hale getireceklerine değindi.  

AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay da açıklamalarda bulundu.

turk-bayragi.jpg

BASKETBOL VE PATEN GÖSTERİLERİ İLE BAŞLADI

Gençkuşakfest Uşak etkinlikleri açılış törenin ardından basketbol ve paten şovları ile başladı. Genç Uşak tarafından organize edilen festivalin ilk gününde basketbol ve paten gibi gösterilerin yanı sıra flyboard gösterisi, paraşüt gösterisi gibi etkinlerle festivalin ilk gününde Uşaklıları buluşturdu. Festivalin ilk gününde Halil Söyletmez’in de aralarında bulunduğu birbirinde ünlü isimler sahne alırken; festivalde ilk gün Genç Kuşak orkestrası da konser verdi. Gece Eyipo konseri ve flyboard ile sona erdi.

flyboard.jpg

DERYA ULUĞ VE SEFO SAHNE ALACAK

14-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde birçok spor etkinliği de Uşak halkını bekliyor. Festival kapsamında üç gün boyunca mini tekne yarışları, su üstü lazer gösterileri, motorshow gibi etkinliklerle devam edecek.  15 Mayıs’ta araba gösterileri, colorfest gibi etkinliklerle buluşturacak. Derya Uluğ’nun 15 Mayıs'ta sahne alacağı festival, 16 Mayıs’taki Sefo konseri ile sona erecek.

eypio.jpg

HABERE YORUM KAT