Uşak’ta kansere karşı farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Uşak’ta kansere karşı farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Uşak Kanserle Savaş Derneği kansere karşı farkındalık yaratmak için Ulubey’de yürüyüş düzenledi. Katılımın sınırlı olduğu yürüyüş, Ulubey Kanyonlarında son buldu.

Haber-Aziz Muhammet Ulubaş Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’nün öncülüğünde Uşak Kanserle Savaş Derneği Uşak’ın Ulubey ilçesinde bugün (09.05.2022) yürüyüş düzenledi. Ulubey’de sabah saatlerinde başlayan ve öğle saatlerinde sona eren yürüyüşe derneğin yanı sıra çeşitli kurumlar katıldı.

basliksiz-1.jpg

KİMLER KATILDI?                                      

Ulubey İlçe Devlet Hastanesi’nin önünden başlayarak Ulubey Kanyonlarına kadar gerçekleşen yürüyüşe Kanserle Savaş Derneği’nin yanı sıra Uşak Sağlık Meslek Lisesi, Uşak İl Sağlık Müdürü Sedat Kalas, Ulubey Kaymakamı İsmail Erdoğan ve Uşak İlçe Devlet Hastanesi katıldı.

basliksiz-2.jpg

Uşak Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri kansere karşı farkındalık yaratmak için ilçe içerisinde sloganlar attılar. 

basliksiz-3.jpg

FARKLI ETKİNLİKLERLE İNSANLARIMIZI BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Uşak’ın Ulubey ilçesinde düzenlenen yürüyüş sonrası Uşak Kanserle Savaş Derneği Başkanı Mehmet Kurnaz açıklamalarda bulundu. Kurnaz yaptığı açıklamada; “Bugün Sağlık Müdürlüğü’müzün öncülüğünde gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlik yaptık. Bu etkinlikle Mayıs ayının ikinci haftası Engelliler Haftası hem onu kutlamış olduk hem de en önemlisi Ulubey ilçemizde kansere karşı farkındalık oluşturduk.

basliksiz-4.jpg

Ulubey Devlet Hastanesi önünden Ulubey Kanyonlarına kadar Ulubey Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerimizle beraber yürüyüş gerçekleştirdik. Öğrenciler Ulubeylileri uyardılar, bilinçlendirdiler, güzel sloganlar attılar. Bu şekilde farklı etkinliklerle insanlarımızı kansere karşı bilgilendirme noktasında etkinlikler gerçekleştireceğiz.” dedi.

basliksiz-5.jpg

basliksiz-6.jpg

basliksiz-7-001.jpg

basliksiz-9.jpg

   

HABERE YORUM KAT