WhatsApp Kaldırdığı Özelliği Geri Getirdi

WhatsApp Kaldırdığı Özelliği Geri Getirdi

Pandemi sonrası özellikle internet üzerinden toplantılar hayatımızda daha da önemli bir noktaya geldi

Pandemi sürecinde sosyal medya devi Facebook, Messenger Rooms özelliğini kullanıcıları ile bir araya getirdi. 50 kişinin aynı anda görüşebildiği bu özelliğin yaygın hale getirilmesi için WhatsApp entegrasyonu da kullanıma girdi.  Entegrasyon desteği ile Messenger Rooms’a WhatsApp üzerinden erişilebiliyor. Fakat bu özellikle kamera kısa yolu kaldırılmıştı. Kullanıcılar bu duruma tepki gösterince firma geri adım attı. Kamera kısayol tuşu sayesinde hızlı bir şekilde fotoğraf gönderilebiliyordu. WhatsApp’ın bu karardan dönmesi ise kullanıcılar tarafından olumlu karşılandı.
Popüler uygulama WhatsApp’ın yeni bir özellik ile gündem geleceği konuşuluyor. Sık sık güncellemeleri ile gündemden düşmeyen WhatsApp animasyon formatında çıkartmalar destekleyecek. Beta sürümüne görülen özelliğin yakın zamanda hem iOS hem da Android sürümüne gelmesi düşünülüyor.

İphone’da Yeni Özellikler Geliyor
WhatsApp, iPhone için yeni bir güncelleme sunuyor. Mesajlarda güvenliği sağlamak ve bilgi kirliğini önlemek isteyen uygulama bir fotoğrafın dörtten fazla iletilmesi durumunda sürekli olarak gönderilen fotoğrafın ne olduğu hakkında bilgiler verecek. WhatsApp, bir süredir yalan haberlere karşı mücadele ediyor. Bu özellik ile sürekli olarak gönderilen fotoğrafların asılsız bilgi içerebileceği kullanıcılara anlatılacak. Bu yeniliğin ise sadece iOS cihazlara geldiği düşünülüyor.

WhatsApp uygulaması yeni güncelleme ile çok daha kolay hale geliyor. Çoklu cihaz giriş desteği veren uygulama aktif uygulamadan çıkış yapılmadan, ikinci bir cihazla giriş yapılmasına izin verecek. Ayrıca yeni depolama özelliği sayesinde kaydedilmiş medya dosyalarının ne kadar yer kaplayacağı da belli olacak. Mesaj silme konusunda da yeni bir özellik geliyor. Hali hazırda kullanılan konuşmayı silme özelliğinin daha da gelişmesi bekleniyor.

Yeni Güncellemeler Söz Konusu
WhatsApp, yeni güncelleme ile özel günleri unutmamanız için mesaj özelliği getirecek. WhatsApp, ‘’Sohbette ara’’ özelliği ile sohbet içerisinde belirli kelimenin aratılmasıyla mesajları gösteriyordu. Takvimden bul özelliği sayesinde WhatsApp’ta mesaj arama tamamen farklı bir hal almaya başlıyor. ‘’Sohbette ara’’ kısmına tıkladığınız zaman yeni takvim teması bizleri karşılayacak. Takvim simgesine giriş yapıldığında, uygulama bizlere bir tarih seçim aracı sunacak. Bu özellik sayesinde belli bir tarihi seçilerek o tarihteki sohbeti çok daha kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Henüz test aşamasında olan özelliğin yakında tüm kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor. Böylece sohbette yer alan mesajlara ulaşmakta çok daha kolay bir hale geliyor.

Son zamanlarda Whatsapp uygulaması sürekli olarak aldığı yanlış kararları ile gündeme geliyor. Üstelik bu yanlış kararlar sıklık göstermesi de WhatsApp kullanıcılarını çok daha kızgın olmalarına neden oldu. Yanlış kararlar sonrası bazı kullanıcılar farklı uygulamaları kullanmaya başladı. WhatsApp takiplerine göre çok daha eski bir mesajlaşma aplikasyonu olduğu için bu tercih durumu kolay kolay değişecek gibi görünmüyor.

HABERE YORUM KAT